◽️مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان از برگزاری آیین ملی گل غلتان در خانه تاریخی آل یاسین خبر داد

◽️محمدعلی فرجی اظهار کرد: خانه تاریخی آل یاسین واقع در خیابان امام خمینی(ره) از ساعت ۷:۳۰ صبح روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه پذیرای کودکان و مادرانی می‌شود که سنتی کهن و دیرینه را بازنمایی می‌کنند.

◽️وی با اشاره به اینکه آیین ملی گل غلتان ویژه کودکان یک تا سه سال برگزار می‌شود افزود: پیشینه رواج این آیین در فرهنگ و سنت کاشانی به ثبت رسیده است و در منطقه کاشان دارای هویت و اصالت است.

◽️مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان یادآور شد: دراین سنت بهاری، نوزاد را پس از غسل دادن، بین گل‌های محمدی پرپر شده‌ای در پارچه سفیدی می‌غلتانند.

◽️فرجی، با بیان اینکه بر اساس باوری کهن، این اقدام باعث شادابی ونشاط پوست کودک شده و او را در برابر حساسیت های فصلی ایمن می کند تأکید کرد: با این وجود، یکی از الزامات برای حضور در این آیین، عدم ابتلای کودک به بیماری و آلرژی است.

◽️وی متذکر شد: علاقه مندان برای شرکت فرزندانشان در آیین گل غلتان با مراجعه به تارنمای رسمی شهرداری به نشانی https://www.kashan.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

◽️فرجی، اضافه کرد: شماره پیامک و واتساپ ۰۹۱۰۷۹۶۲۹۶۱ نیز مسیر ارتباطی دیگری است که متقاضیان حضور فرزندانشان در این آیین می‌توانند با ارسال مشخصات به آن برای ثبت نام مبادرت ورزند.

 

آخرین اخبار

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp