عضو شورای اسلامی شهر:
محصول وحدت و همگرایی، امنیت اجتماعی است

حسین باغشیخی در گفت‌وگو با رادیو کاشان با بیان اینکه حقیقت‌جویی و حقیقت‌گویی اولین گام برای رسیدن به همگرایی است عنوان کرد: انسان ها به صورت فطری جویای حقیقت هستند و هرچه این جنبه بیشتر پرورش پیدا کند به درک بیشتری از این حقیقت می‌انجامد.

▫️وی با تأکید بر نقش رسانه‌ها در ارتقای جایگاه تعامل و گفت و گو در جامعه افزود: رسانه‌ها محمل گفتگو هستند و جای مناسبی برای تقریب اندیشه‌ها و افکار محسوب می‌شوند.

▫️عضو شورای اسلامی شهر اذعان کرد: بازگشت به روح گفتگو می‌تواند مشکلات امروز جامعه در فضای حقیقی و مجازی را حل کند و شاید بزرگ‌ترین مسئله امروز ما کم‌رنگ بودن جایگاه گفتگو است.

▫️باغشیخی، تعامل متقابل و همنسگ در عرصه رسانه را یک ضرورت خواند و گفت: اگر افکار عمومی در کنار رسانه‌ مدنظر قرار گیرند، لذت فعالیت و البته تأثیرگذاری آن رسانه دوچندان می‌شود.

▫️وی، ورود رسانه‌های دیجیتال به خصوص شبکه‌های اجتماعی به عرصه اطلاع‌رسانی و ارتباطات را فرصت کم‌نظیری خواند و بیان کرد: در دوره‌های گذشته چنین ظرفیتی نداشتیم و نیازمند هماهنگی‌ها و زمان‌بندی‌ها برای شکل‌گیری یک گفتگو بودیم اما این روزها در کسری از زمان این گفتگو شکل می‌گیرد و تولیدات موجهی نیز عرضه می‌شود.

▫️رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر تأکید کرد: حتی در عرصه رسانه های اجتماعی تیترها و احیانا بزرگ‌نمایی‌ها آن زمان تاثیرگذار است که در کنارش گفتگو و یک داد وستد کلامی شکل گرفته باشد.

▫️باغشیخی با بیان اینکه تفکر انتقادی بین رسانه های ما متعالی نیست گفت: اگر به روح تعهد و نقد بازگردیم شاید این دوگانه فوق‌العاده ما را به سرچشمه‌های نابی برساند که در برخی موارد کنار هم بنشینیم و به رغم اختلاف نظرها به یک وجه مشترک برسیم.

▫️وی تصریح کرد: امروز ناگزیر به گفتگوی درست هستیم و رسانه می‌تواند نقطه شروعی باشد تا الگوی رسیدن به همگرایی، امیدواری، نشاط و وحدت در جامعه ترسیم شود.

▫️عضو شورای اسلامی شهر با بیان اینکه ظرفیت‌های تعالی وقتی اتفاق می افتد که مرز اندیشه عقلانی پررنگ شود عنوان کرد: در عموم سبک‌های متقاعدسازی رسانه، «توجه» اولین گام است؛ توجه ما به وحدت و همگرایی از نوع عام در جامعه است اما وظیفه اهالی رسانه این است که این توجه را به توجه خاص تبدیل کنند.

▫️باغشیخی، آرامش روانی و امنیت اجتماعی را محصول ایجاد وحدت، تفکر و همگرایی دانست و بر لزوم حفظ و تقویت آن تأکید کرد.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp