▫️اسماعیل زیارتی نصرآبادی در همایش رؤسا و اعضای کمیته های تخصصی پژوهشی اتاق فکر مدیریت شهری کاشان، با اشاره به تحولات سریع و عظیم در دنیای علم بیان کرد: هر پنج سال دانش بشر ۲.۵ برابر می‌شود این رشد، تغییرات شگرفی را در عرصه نیازها، انتظارات، مطالبات و حتی کسب و پیشه‌ها و به طور کلی اقتضائات مدیریت شهر ایجاد می‌کند.

▫️وی تأکید کرد: بر این اساس، نمی‌توان با دانش گذشته، جوامع امروز را با کارآمدی اداره کرد و با یک نگرش عمومی، به رفع مسائل و معضلات پرداخت بلکه باید ضمن تعریف حوزه‌های تخصصی و کارشناسی، از پژوهش و علم به‌روز برای پیشرفت جامعه بهره برد.

▫️رییس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، با اشاره به چالش ارتباط میان پژوهش‌های علمی و حوزه اجرایی و مدیریت شهری تصریح کرد: پژوهش‌ها باید کاربردی و مبتنی بر واقعیات میدانی بوده و شهرداری‌ها باید به حوزه پژوهش به عنوان یک ضرورت و نه امری تشریفاتی توجه داشته باشند.

▫️زیارتی نصرآبادی، وجود مراکز علمی و دانشگاهی برجسته در منطقه و همچنین حاکم بودن تفکرات علمی و تخصصی در زمینه اداره شهر شهرستان در قالب فعالیت عالی‌ترین مدیران اجرایی و شهری را یک مزیت برای کاشان خواند و تأکید کرد: این دیار، ظرفیت‌های لازم برای کسب برند شهر دانش محور را داراست و می‌توان در صورت وجود عزم لازم، این عنوان را برای کاشان کسب کرد.

▫️وی، همچنین اجرای طرح دوشنبه های دانشی به میزبانی شهرداری کاشان را یادآور شد و گفت: در این طرح که با حضور مدیران شهری کشور و همچنین اساتید برجسته دانشگاه برگزار می‌شود، روی حوزه‌ای مرتبط با مدیریت شهری تمرکز شده و مباحث تخصصی و پژوهشی در آن زمینه مطرح شود.

▫️رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کل کشور افزود با تأکید بر استقبال از این طرح که به صورت پایلوت به میزبانی کاشان برگزار می‌شود، خواستار استمرار اجرای آن توسط شهرداری کاشان شد.

▫️وی همچنین پایگاه مدیریت دانش سازمان شهرداری ها و دهیاری های کل کشور را فضایی مناسب برای گردآوری پژوهش های انجام گرفته در حوزه مدیریت شهری عنوان کرد و بر لزوم توسعه محتوایی این سامانه با بهره گیری از مطالعات صورت پذیرفته در شهرداری های دانش محور و کلانشهرها تأکید کرد.

▫️همایش رؤسا و اعضای کمیته های تخصصی پژوهشی اتاق فکر مدیریت شهری کاشان با حضور شهردار کاشان، نماینده ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در کاشان و آران و بیدگل، اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران شهری و بیش از ۷۰ نفر از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه ها به همت معاونت برنامه ریزی و هماهنگی شهرداری کاشان برگزار شد و این کمیته ها در هفت محور فعالیت خود را رسما آغاز نمودند.

آخرین اخبار

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp