در ۹ ماه گذشته صرف شده است
۵۵ میلیارد ریال؛ هزینه نگه‌داشت و اصلاح فضای سبز منطقه پنج

معاون خدمات شهری منطقه پنج شهرداری کاشان از صرف هزینه حدود ۵۵ میلیارد ریال برای اقدامات نگه‌داشت و اصلاح فضای سبز منطقه پنج طی ۹ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

علیرضا اکبرزاده اظهار کرد: این میزان اعتبار به منظور آبیاری، کوددهی، چمن زنی، سم پاشی، نشاکاری فصلی، هرس درختان، لایروبی، علفزنی و آبرسانی بخشی از اقدامات حوزه فضای سبز معاونت خدمات شهری منطقه پنج طی ۹ ماهه نخست سال جاری صرف شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت، ۲ میلیون و ۵۸۰ هزار متر مربع چمن‌زنی، سم‌پاشی ۳ هزار و ۴۸۰ اصله درخت در سه دوره، کوددهی عرصه چمن به مساحت ۹۵ هزار متر مربع،کوددهی به صورت مایع و سرک در کل عرصه به مساحت ۱۰ هکتار در یک نوبت و علف‎زنی معابر طی سه دوره به وسعت ۹۰ هکتار به همت حوزه فضای سبز معاونت خدمات شهری منطقه پنج انجام شده است.

معاون خدمات شهری منطقه پنج شهرداری کاشان افزود: ۵ هزار و ۲۰۰ متر مربع هرس پرچین، هرس درختچه ۱۲ هزار متر طول و نگهداری درختان معابر به مساحت ۵۲ هکتار، نگهداری چمن به صورت روزانه به مساحت ۹۵ هزار مترمربع و تعویض گل فصلی به مساحت ۹ هزار و ۴۰۵ متر مربع در دو نوبت از دیگر اقدامات صورت گرفته طی مدت مذکور بوده است.

اکبرزاده در ادامه با اشاره به ۶۶ هکتار فضای سبز پارک‌ها و جنگل کاری ها و معابر سطح منطقه پنج و تأکید بر ضرورت صیانت شهروندان از فضاهای سبز شهری، عنوان کرد: استفاده از مشارکت مردمی به عنوان یک نیاز و ضرورت در نگهداری از فضاهای سبز همیشه مطرح بوده و شهروندان باید با همیاری، فضای سبز موجود را به صورت طبیعی و زنده نگه دارند.

وی همچنین با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی مناسب برای توسعه فضای سبز، درختکاری و حفاظت و حراست از فضاهای سبز شهری افزود: کاهش آلودگی هوا، تعدیل دما، افزایش رطوبت نسبی و جذب گرد و غبار از جمله پیامدهای توسعه فضای سبز شهری است که وظیفه ما را در گسترش این گونه فضاها دو چندان می کند.

اکبرزاده در پایان با یادآوری نقش و ضرورت ایجاد بوستان‌های محلی افزود: به منظور ارتقا و توسعه فضاهای سبز منطقه پنج در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌برداری از بوستان شادی خواهیم بود.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp