در سال ۱۳۹۹ صورت گرفت
صرف هزینه بیش از ۳۰ میلیارد ریالی برای نگهداشت و اصلاح فضای سبز منطقه پنج

معاون خدمات شهری منطقه پنج شهرداری کاشان از صرف هزینه بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال برای اقدامات نگه داشت و اصلاح فضای سبز منطقه پنج در سال ۹۹ خبر داد.

علیرضا اکبرزاده اظهار کرد: ۳۰ میلیارد و ۹۷۱ میلیون ریال اعتبار به منظور درختکاری، نشاکاری، کوددهی ،چمن زنی ،سم پاشی ،علفزنی و لایردبی بخشی از اقدامات حوزه فضای سبز معاونت خدمات شهری منطقه پنج در ۱۲ ماهه سال گذشته صرف شده است.

وی خاطرنشان کرد: در مدت مذکور، دو میلیون و ۶۷۱ هزار متر مربع چمن زنی (با احتساب ۳۲ دوره نوبت اجرا)، سم‌پاشی ۲۷۰۰ اصله درخت (در سه دوره)، کوددهی کل عرصه چمن به صورت کود سرک (شیمیایی) به مساحت ۹۸ هزار و ۲۴۸ متر مربع، کوددهی به صورت مایع در کل عرصه به مساحت ۲۸ هکتار( در سه نوبت و مجموعا به میزان ۸۴ هکتار)، علفزنی معابر طی چهار دوره به وسعت ۲۸۷ هزار متر طول به همت حوزه فضای سبز معاونت خدمات شهری منطقه پنج انجام شده است.

به گفته وی،۳۵ هزار مترمربع هرس پرچین، نگهداری درختان معابر به مساحت ۱۴۱ هزار و ۸۵۳ مترمربع، نگهداری چمن به صورت روزانه به مساحت ۹۸ هزار و ۲۴۸ مترمربع، حذف پاجوش به تعداد ۱۱ هزار و ۱۱۳ اصله و تعویض گل فصلی به مساحت ۱۴ هزار و۵۰۶ مترمربع در سه نوبت از دیگر اقدامات صورت گرفته طی مدت مذکور بوده است.

معاون خدمات شهری منطقه پنج شهرداری در ادامه با اشاره به ۳۶۸ هزار و ۳۲۱ متر مربع فضای سبز پارک‌های سطح منطقه پنج و تاکید بر ضرورت صیانت شهروندان از فضاهای سبز شهری افزود: استفاده از مشارکت مردمی به عنوان یک نیاز و ضرورت در نگهداری از فضاهای سبز همیشه مطرح بوده و شهروندان باید با همیاری، فضای سبز موجود را به صورت طبیعی و زنده نگه دارند.

اکبرزاده، در ادامه با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی مناسب برای توسعه فضای سبز و درختکاری و حفاظت و حراست از فضاهای سبز شهری بیان کرد: کاهش آلودگی هوا، تعدیل دما، افزایش رطوبت نسبی و جذب گرد و غبار از جمله پیامدهای توسعه فضای سبز شهری است که وظیفه ما را در گسترش این گونه فضاها دو چندان می‎کند.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp