به اهتمام فرهنگ‌سرای مهر:
هنر در ساحت عاشورا از ایستگاه نوزدهم گذشت

نوزدهمین سوگواره هنر در ساحت عاشورا با تلاش فرهنگ‌سرای مهر سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان با تقدیر از پیر غلامان و بازدید میدانی از آثار هنری حماسه عاشورا به کار خود پایان داد.

آیین نوزدهمین سوگواره هنر در ساحت عاشورا با سخنرانی رئیس سازمان، پخش کلیپ«میراث عزا» با موضوع زندگی مرحوم حسن تجلیان از تعزیه‌خوان‌های قدیمی و اجرای نمایش«بارگاه شام» به کارگردانی محسن خسروی همراه بود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان در این برنامه که در فضای پیاده محور خیابان میرعماد با اجرای وحید مدرس‌زاده برزکی برگزار شد، با تاکید بر اهمیت هنر در زنده نگه داشتن حماسه عاشورا، به سابقه اجرای این برنامه آیینی فرهنگی و حضور هنرمندان و گردهمایی آن‌ها در این سوگواره اشاره کرد.

محمدحسین واحدیان با بیان اینکه هنر نقش بسیار موثری در فرهنگ به ویژه فرهنگ محرم و فرهنگ عاشورایی دارد، اظهار کرد: مرور این برنامه‌ در سال‌های قبل بیانگر این مطلب است که هنرمندان کاشان با بهره‌گیری از ابزار هنر در زنده‌ نگه داشتن حماسه عاشورا بسیار نقش آفرین هستند.

در این آیین با توجه به نقش بسزایی که پیر غلامان در ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) دارند از خانواده‌ تعزیه‌خوان فقید حسن تجلیان و از علیرضا سقاحضرتی و ‌محمدعلی جهانی دو تن از پیر غلامان امام حسین (ع) با اهدا لوح تقدیر و تندیس سوگواره تبجیل شد.

همچنین همزمان با اجرای سوگواره نوزدهم از آنجا که برنامه‌های فرهنگی و هنری برای ترویج تفکر ناب شیعه بسیار تاثیرگذار است، هنرمندان به صورت زنده در قالب کتیبه نگاری- نقاشی و خطاطی به ترسیم آثار هنری با موضوع محرم و نهضت حسینی پرداختند.

سخنرانی حجت‌الاسلام منصور فرجی مدیر مرکز حوزه علمیه کاشان پیرامون درس‌های واقعه عاشورا و مظلومیت شهدای کربلا، موسیقی عاشورایی، تعزیه‌خوانی کودکان، دمام زنی، نمایشگاه عکس«زنجیر ارادت» از دیگر برنامه‌های نوزدهمین سوگواره هنر در ساحت عاشورا بود که با تلاش فرهنگ‌سرای مهر سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، اداره تبلیغات اسلامی و شورای هییات مذهبی کاشان در فضای پیاده محور خیابان میرعماد اجرا شد.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp