در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری بررسی شد

کنترل سیلاب‌های شهری در فصل زمستان

▫️مدیر ستاد بحران و دبیر پدافند غیرعامل شهرداری کاشان از تشکیل اولین جلسه رسمی این ستاد با حضور مدیران مختلف حوزه شهری با موضوعیت بررسی سیلاب‌های شهری و نحوه مقابله با آن خبر داد.

حمیدرضا صادقی با یادآوری سیل اردیبهشت سال ۱۳۹۷ در کاشان بر اهمیت این موضوع تأکید کرد و گفت: در طول این سه سال اقدامات مؤثری انجام شده است و در جلسه امروز مقرر شد تا طرح‌های مطالعاتی با قید زمان پیگیری شود و برای بعضی از موارد هم انتخاب مشاور صورت بگیرد.

▫️وی با عنوان اینکه شهرهایی با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر موظف به تشکیل ستاد بحران هستند، بیان کرد: نیازمند مطالعات پایه برای انجام دادن اقدامات به صورت علمی و اصولی هستیم که تعامل همه ارگان‌ها را می‌طلبد و جلسه امروز هم با این هدف تشکیل شد. پیش از این در جلسات داخلی شهرداری که با حضور معاونان شهردار و مدیران عامل سازمان‌های وابسته برگزار می‌شده است، کارهای مؤثری در رابطه با سیلاب میرحیدرها در بلوار امام رضا، سیلاب خنب که مسکن مهر، فین بزرگ و کوچک را تهدید می کرد و ایمن‌سازی فرودگاه کاشان از خطر سیل انجام گرفته است.

▫️صادقی با اشاره به حفر ۲۷۵ چاه جاذب در طول سه سال گذشته برای جلوگیری از ایجاد سیل در سطح شهر، عنوان کرد: شاید این کارها جزئی به نظر برسد؛ اما بدانید که بسیار هزینه‌بر است و حفر یک حلقه چاه جاذب در زمان فعلی بالغ بر ۵۰ میلیون تومان تمام می‌شود.

▫️مدیر ستاد بحران شهرداری کاشان شیوع کرونا را مانعی برای تشکیل این جلسه دانست و افزود: هماهنگی نمایندگان مختلف ارگان‌ها برای شرکت در این جلسه کار سختی است و شیوع ویروس کرونا باعث شد تا این جلسه از اسفند پارسال تا به الآن به تعویق بیفتد.

▫️لازم به ذکر است در اولین جلسمی رسمی ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کاشان، معاونان شهردار، مدیران عامل سازمان‌های وابسته به شهرداری، نمایندگان دادستان، امور آب و فاضلاب شهری، پدافند غیرعامل فرمانداری ویژه و نماینده اداره کل مدیریت شهری استان اصفهان، مهندس شاه‌محمدی حضور داشتند.

http://shahron.ir/?p=7501