مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کاشان عنوان کرد

انجام 5 مورد مطالعات فنی در مورد رودخانه‌های سیلاب‌‌خیز کاشان

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کاشان از انتخاب مشاور برای انجام پنج مورد مطالعات فنی در مورد رودخانه‌های سیلاب‌خیز حوزه بالادست کاشان خبر داد و گفت: این اقدام بی‌سابقه علاوه بر کمک به حفظ سفره های آب زیرزمینی، در کنترل سیلاب های بالادست و جلوگیری از آب گرفتگی معابر شهر کاشان تاثیر به سزایی خواهد داشت.


▫️حمیدرضا صادقی در ارتباط تلفنی با برنامه رادیویی #صبح_سیلک بیان کرد: اقدام بی‌سابقه شهرداری در پرداختن به این نوع مطالعات و پژوهش‌ها در حالی است که برخی دستگاه‌ها مانند اداره منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و... متولی مباحث آبخیزداری هستند و باید به این مباحث ورود کنند، با این حال با جلوگیری از آب گرفتگی منازل، شهروندان ذینفعان این طرح خواهند بود.

▫️وی با اشاره به دستور کار قرارگرفتن تهیه نقشه‌های خطرپذیری سیلاب و طرح‌های مطالعاتی هدایت و دفع آب‌های سطحی با انتخاب مشاور در آینده، خاطرنشان کرد: مجموعه‌های معاونت خدمات شهری ستادی و معاونت‌های خدمات شهری مناطق پنجگانه در تهدیدهای بروز سیلاب با نهایت تلاش و توان خدمت‌رسانی می کنند.

▫️صادقی صرف هزینه قابل توجه برای حفر چاه‌های جاذب و لایروبی چاه‌های فرسوده را یادآور شد و گفت: با حفر چاه‌های جاذب جدید و لایروبی چاه‌های قدیمی که با گذشت زمان رسوب گرفته بود، تلاش‌های مجموعه شهرداری متوجه جلوگیری از آب گرفتگی معابر هنگام بروز سیلاب متمرکز شد.

▫️وی به انجام تمهیدات لازم با صرف هزینه جهت کنترل سیلاب های حوزه بالادست کاشان اشاره و تصریح کرد: این نوع سیلاب‌های بالادست تهدید کننده بخش‌هایی از شهر مثل فاز دو شهرک ناجی آباد، شهرک خاتم الانبیاء، فرودگاه و بخش‌هایی از لتحر هستند.

▫️ مدیر بحران و پدافند غیرعامل  شهرداری کاشان در پایان متذکر شد: انتظار می‌رود با اقدامات انجام شده به منظور هدایت سیلاب فصلی از محدوده بالادست کاشان شاهد رفع تهدیدات احتمالی آب گرفتگی از نقاطی مثل فاز دو شهرک ناجی آباد باشیم.