تجلی پاکدستی و درستی در روزگار وانفسای اقتصاد

پاکبان کاشان چک ۳۵۰ میلیون تومانی را نقد نکرد

به گزارش شهرآن و به نقل از پورتال خبری کاشان، پاکبان الیگودرزی ساکن کاشان صاحب کیف پول گم‌شده‌ای را که حاوی ۳۵۰ میلیون تومان چک روز و مقداری پول نقد بود، با پیگیری شخصی یافت.


▫️علی کولیوند در هنگام کار در نیمه‌های ‌شب، کیف پولی را در حدفاصل میدان شورا و میدان امام حسن (ع) یافته و بعد از بازگشایی متوجه می‌شود که حاوی ۳۵۰ میلیون تومان چک روز و مقداری پول نقد و مدارک شخصی است.

▫️کولیوند با اشاره به اینکه در کیف یافته‌شده شماره تلفنی وجود نداشت، می‌گوید: از روی مدارک، نام‌خانوادگی صاحب کیف را پیدا و پس از تماس با ۱۱۸ شماره یکی از اقوام او را پیدا کردم. در نهایت آقای محمد محبی با ارائه مشخصات دقیق کیف پول، به مال خود رسید.

▫️پاکبان پاکدست ۳۰ ساله که در کنار همسر و فرزندش در راوند کاشان سکونت دارد، تأکید می‌کند: حق هر کس باید به خودش برگردد. امکان استفاده از این پول برای من هم بود؛ اما باید به عاقبت بد خوردن مال حرام فکر کرد.

▫️لازم به ذکر است که شهردار کاشان، سعید ابریشمی‌راد نیز با اطلاع از این خبر، وظیفه خود دانست تا از سوی خانواده شهرداری و مردم کاشان از پاکبان مسئول و متعهد شهر قدردانی ویژه‌ کند که در اولین فرصت اتفاق خواهد افتاد.