معاون خدمات شهری منطقه دو شهرداری کاشان مطرح کرد

اجرای طرح پاک‌سازی معابر بایر و بی‌دفاع شهری در منطقه دو

معاون خدمات شهری منطقه دو شهرداری کاشان، اجرای طرح پاک‌سازی معابر بایر و بی‌دفاع شهری در سطح این منطقه را گامی برای حفظ و تقویت پیراستگی و آراستگی شهر و جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی و زیست‌محیطی عنوان کرد.


▫️محمدرضا مکاری بیان کرد: در قالب این طرح که به منظور تأمین سلامت و رفاه شهروندان و ارتقای منظر شهری در حال انجام است، حدود 27 هزار متر مربع از زمین‌های بایر و بدون استفاده محدوده شهرداری منطقه دو طی 6 ماهه نخست سال جاری پاک‌سازی شده است.

▫️وی یادآور شد: از آنجایی که اراضی بایر، جلوه زیبای شهر را مخدوش کرده و تجمع پسماند و نخاله ها در این اماکن باعث ازدیاد حشرات و حیوانات موذی می‌شود، حوزه ستاد پاکیزگی معاونت خدمات شهری منطقه ضمن تسطیح اراضی نسبت به عملیات پاکسازی و نخاله برداری زمین‌های بلااستفاده و رها شده اقدام کرده است.

▫️معاون خدمات شهری منطقه دو شهرداری کاشان، به ارتقای فرهنگ شهرنشینی در راستای همکاری شهروندان در رابطه با حفظ و نگهداری محیط زیست و پاکیزه نگاه داشتن محل زندگی در جلوگیری و کاهش مشکلات زیست محیطی اشاره و تأکید کرد: بیش از 714 مورد ابلاغ در طرح پاکسازی سطح منطقه دو طی نیمه نخست سال صادر شده است.

▫️مکاری، تصریح کرد: صدور ابلاغ برداشت خاک و نخاله،  پر کردن گود ،صدور کارت تردد و و برگه مسیر، اخطار برداشت خودروهای فرسوده نیز تنها بخشی از فعالیت های حوزه ستاد پاکیزگی معاونت خدمات شهری منطقه دو بوده است.

▫️وی افزود: ورودی شمشاد 11واقع در فاز دو ناجی آباد، بلوار گلستان، خیابان کلیم کاشانی، مجاور بوستان اهل قلم واقع در بلوار کاج، بلوار دانش، بلوار زیتون، خیابان پیروزی، نیلوفر 2 و 3 واقع در فاز دو ناجی آباد از جمله اماکنی بوده که در این راستا مورد پاکسازی قرار گرفته است.

▫️مکاری در پایان از شهروندان خواست با مشاهده خودروهایی که خاک و نخاله در زمین‌های بایر دپو می‌کنند، شماره پلاک خودرو را جهت تعقیب حقوقی به سامانه 137با شماره تلفن 55570275 دفتر معاونت خدمات شهری منطقه دو اعلام کنند تا ضمن حفظ حقوق شهروندی و زیبایی بصری، با متخلفین برخورد قانونی صورت پذیرد.