مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه کاشان مطرح کرد

بدون استفاده از مهم‌ترین رکن تربیتی خانواده، فرهنگ‌سازی واقعی محقق نمی‌شود

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه شهرستان کاشان با اشاره به اینکه سنگ بنای فرهنگ‌ جامعه در خانواده بنیان گذاشته شده و مهم‌ترین رکن تربیتی خانواده نیز بانوان هستند گفت: بر این اساس بدون استفاده از این ظرفیت، نمی‌توان به صورت واقعی نسبت به ترویج هنجارها و فرهنگ‌‌سازی در اجتماع اقدام کرد.

نرگس قربانیان در ارتباط تلفنی با برنامه رادیویی #صبح_سیلک با اشاره به برگزاری جشنواره آموزشی زیست بانو و همکاری امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه با این جشنواره عنوان کرد: انتقال مباحث آموزش شهروندی به بانوان به صورت مستقیم و غیرمستقیم از مهم‌ترین مولفه‌ها بوده و مدیریت صحیح پسماند خانگی، تا رسیدن به مرحله نهادینه سازی باید یکی از سرفصل‌های آموزشی حوزه زنان شود.  
وی برگزاری جشنواره زیست بانو با هدف ارتقای فرهنگ حفظ محیط زیست و تفکیک از مبدا را یادآور شد و افزود: در جلسات هم‌اندیشی با مجریان این جشنواره سعی شد تا بستری برای نقش‌آفرینی فعال بانوان شهر از مراکز مختلف هنری، آموزشگاهی تا بانوان مبلغه و پایگاه‌های بسیج فراهم شود.  
مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه کاشان تصریح کرد: علاوه بر این نشست‌ها، در قالب جلسات توجیهی با مسئولان دستگاه ها و ادارات نیز به گونه‌ای برنامه‌ریزی شد تا همه آنها با تمام توان در طرح شرکت کرده و از ظرفیت‌های آنان نیز استفاده گردد.