معاون معماری و شهرسازی شهرداری کاشان عنوان کرد

اجرای اتوماسیون‌ ثبت درخواست‌های صدور پروانه در شهرداری

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کاشان از روند مطلوب اجرای پروژه اتوماسیون‌ ثبت درخواست‌های صدور پروانه در شهرداری خبر داد.

حسن نعناکار در برنامه رادیویی #صبح_سیلک بر ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین به منظور ارائه خدمات بهتر شهرسازی به شهروندان تأکید کرد و گفت: زیرساخت‌های سیستم اتوماسیون شهرسازی در حال تهیه است تا مانند بانکداری الکترونیک، تردد و حضور شهروندان را کاهش دهد و استعلامات اداری را هم مرتفع کند.

وی آشنایی شهروندان با ضوابط و اطلاعات شهرسازی و پاسخگویی شفاف به آنان را ضروری دانست و افزود : سیاست‌های شهرداری در این بخش بر مبنای پاسخگویی مناسب به شهروندان از طریق سامانه‌های خدمات شهروندی تدوین و اجرا شده است.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کاشان در مورد روند رسیدگی به پرونده‌های کمیسیون ماده 5 عنوان کرد: در گذشته لوایح به کمیسیون استان ارجاع می‌شد و رسیدگی‌ها، ظرف زمان‌ بیشتری را طلب می‌کرد، اما با تلاش‌های چند سال اخیر مسئولین شهر نمایندگی این کمیسیون در فرمانداری تشکیل جلسه داده و پرونده‌ها را بررسی می‌کند.

نعناکار از قیمت بالای اراضی ملکی در کاشان ابراز نگرانی کرد و گفت: وقتی قیمت زمین بالا باشد، مالک برای ساخت و ساز خواهان تراکم‌سازی بیشتری می‌شود و این افزایش حجم تراکم سیستم ارتباطی و تراکم شهر را برهم می‌زند یا قیمت مسکن را برای خرید متقاضیان بالا می‌برد.

وی با اشاره به فعالیت گسترده سودجویان خرید و فروش اراضی بیان کرد: شهروندان قبل از خرید زمین حتما از اداره ثبت اسناد و شهرداری استعلام کنند تا در دام دلال‌ها و سوداگران نیافتند.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کاشان افزود: در طرح تفصیلی، کاربری‌هایی مثل سرانه فضای سبز، فضاهای بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و... مشخص شده و شهروندان هنگام استعلام خرید زمین در جریان کاربری‎ها، حد مجاز ارتفاع و شرایط مجاور ملکی قرار می‎گیرند.

نعناکار با تأکید بر پیش‌بینی نیازهای مادی و معنوی شهر بر اساس طرح‌های تفصیلی و جامع 10 ساله عنوان کرد: هدف از رعایت اصول و ضوابط شهرسازی که باید بر اساس پیشرفت جمعیت و تکنولوژی بروز باشد، تحقق شهری است که بتواند مانند مرکز محله در شهرهای گذشته، تمام احتیاجات شهروندان را از نظر دسترسی به فضای سبز، فضاهای فرهنگی، آموزشی، بهداشتی درمانی و... تأمین کند.