در بیست و یکمین روز اسفندماه

بیست و یکمین چلچراغ توسعه با پروژه‌های منطقه 5 روشن شد

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری گفت: پروژه‌های هفته بیست و یکم چلچراغ توسعه نیز مانند هفته بیستم به دلیل شرایط موجود و الزام رعایت توصیه‌های بهداشتی مبنی بر پرهیز از شکل‌گیری اجتماعات بدون برگزاری آیین ویژه و مراسم امروز 21 اسفندماه به بهره‌برداری رسید.

مهدی بذرافشان، پروژ‌ه‌های این هفته چلچراغ توسعه را شامل نواحی چهارگانه منطقه پنج عنوان کرد و افزود: خزاق، طاهرآباد،راوند و بلوارهای دانش و صنعت از جمله میزبانان چلچراغ بیست و یکم بودند.

وی، زیرسازی و آسفالت کوچه‌ها و معابر ناحیه خزاق را یادآور شد و بیان کرد: این عملیات برای چهار معبر به مساحت 5300 هزار متر مربع، با صرف آسفالت 530 تن و با اعتبار 3.8 میلیارد ریال انجام شده است.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری، در خصوص معابر زیرسازی و آسفالت شده ناحیه دو منطقه پنج نیز عنوان کرد: 6 معبر طاهرآباد با صرف آسفالت 450 تن و مساحت 4500 مترمربع با 3.2 اعتبار میلیارد ریال مهیای بهره‌برداری شده است.

بذرافشان، با اشاره به زیرسازی و آسفالت معابر راوند بیان کرد: این اقدامات برای 12 معبر ناحیه سه منطقه پنج با صرف آسفالت به میزان 2 هزار تن و مساحت 20 هزار مترمربع و با اعتبار 14 میلیارد ریال صورت پذیرفته است.

وی، انجام اقدامات برای معابر بلوارهای دانش و صنعت را نیز متذکر شد و گفت: زیرسازی و آسفالت 12 معبر ناحیه چهار نیز با صرف آسفالت 2 هزار و 500 تن و با مساحت 25 هزارمترمربع و با اعتبار 17 میلیارد ریال انجام پذیرفته است.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری، عملیات تراش و آسفالت ابتدا و انتهای بلوار دانش، اجرای آسفالت شبکه 18 متری محدوده شهرداری منطقه پنج، بهسازی بلوار شهید نقوی و بهسازی و مرمت محله برباغ راوند را از دیگر پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده منطقه پنج در چلچراغ 21 ذکر کرد.

بذرافشان، صرف 650 تن آسفالت برای مساحت 6 هزار و 500 متر مربع ابتدا و انتهای بلوار دانش گفت: هزینه تراش و آسفالت این محدوده بلوار دانش 5 میلیارد ریال بوده است.

وی، اجرای آسفالت شبکه 18 متری محدوده شهرداری منطقه پنج به مساحت 5 هزار و 600 متر مربع به همراه آزادسازی و همچنین 250 متر جدول‌گذاری خاطرنشان کرد و افزود: اعتبار اجرای این پروژه نیز 7.3 میلیارد ریال بوده است.

بذرافشان، جدول‌گذاری به طول یک هزار متر و اجرای بلوک فرش به مساحت یک هزار و 500 متر مربع را برای بهسازی بلوار شهید نقوی یادآور شد و گفت: برای اجرای این پروژه نیز 2.5 میلیارد ریال هزینه صرف شده است. ▫️وی، به بهسازی و مرمت محله برباغ راوند نیز اشاره و عنوان کرد: اعتبار صرف شده برای جدول‍گذاری و زیرسازی این پروژه 2 میلیارد ریال بوده است.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری، مجموع اعتبار صرف شده برای بهره‌برداری از پروژه‌های بیست و یکمین هفته چلچراغ توسعه را بالغ بر 50 میلیارد ریال ذکر و بیان کرد: با عنایت به روزهای باقی‌مانده تا فرارسیدن سال جدید و نیز ضرورت بهره‌برداری از پروژه‌های مهم شهری تا قبل از پایان سال به منظور خدمت‌رسانی شایسته‌تر به شهروندان، در عین حال رعایت و توجه به اقتضائات موجود نیز مدنظر مدیریت شهری قرار دارد.

بذرافشان تأکید کرد:اولویت تمام نهادها، مجموعه‌ها و دستگاه‌‌ها در شهر از جمله شهرداری کاشان مقابله با ویروس کرونا و حفظ سلامتی شهروندان است اما در عین حال مدیریت شهری عدم توقف قطار شتابان توسعه و پیشرفت شهر را نیز وظیفه خود می‌داند.