معاون معماری شهرسازی منطقه چهار خبر داد

صدور بالغ بر 430 پروانه ساختمانی در سال جاری

معاون معماری شهرسازی منطقه چهار از صدور بالغ بر 430 پروانه ساختمانی در سال جاری خبر داد.

معاون معماری و شهرسازی منطقه چهار شهرداری در برنامه زنده رادیویی #صبح_سیلک با اشاره به پتانسیل‌ها و معضلات این منطقه، از صدور بالغ بر 430 پروانه ساختمانی به متراژ تقریبی 58 هزارمترمربع همراه با ثبت حدود 4 هزار و 200 درخواست خبر داد.

امیر اسماعیل‌پور با اشاره به آزادسازی‌های محور امیرکبیر گفت: در محدوده فین بزرگ بالغ بر 19 هزار متر مربع آزادسازی داشتیم و این گونه اقدامات در سال جدید مشهودتر خواهد بود.

وی باغ‌های محدوده فین را به عنوان ریه‌های تنفسی شهر ارزیابی کرده و افزود: حفظ این باغ‌ها، کمبود فضای سبز شهری را جبران می‌کند و این در حالی است که در سال‌های اخیر شاهد موج گسترده تخریب این منابع طبیعی بوده‌ایم.

اسماعیل‌پور، خرید و فروش زمین‌های خارج از محدوده شهری در حوالی مصلی را خارج از وجاهت قانونی و محدوده خدمت‌رسانی دانسته و تاکید کرد: شهروندان قبل از هرگونه خرید و فروش این زمین‎ها باید به شهرداری مراجعه کنند تا دچار مشکلاتی مثل عدم خدمت‎رسانی نشوند.

معاون معماری و شهرسازی منطقه چهار شهرداری کاشان، نوع ضوابط و مقررات ساخت و ساز در حریم سیلک را به چهار دسته عرصه، حریم یک، حریم دو و حریم سه تقسیم کرده و افزود: عرصه تپه‌های شمالی و جنوبی سیلک ممنوعیت کامل هرگونه فعالیت ساخت و ساز داشته و حریم یک نیز فقط به فعالیت‌های کشاورزی اختصاص دارد.

اسماعیل‌پور، حریم دوم سیلک را با ضوابط ارتفاعی 7.5 متر ذکر کرد و ادامه داد: طبق ابلاغیه سال 97، حریم سوم سیلک محدودیت ارتفاعی تا 10.5 متر دارد.

وی اختصاص زمین‌های شهرک فتح المبین را به عنوان معوضات طرح آزادسازی حرایم سیلک یادآور شد و تصریح کرد: صاحبان املاک این حرایم در صورت داشتن سند شش دانگ و بر اساس اولویت‎های آزادسازی تعریف شده از سوی اداره میراث فرهنگی می‎توانند مراجعه کنند.