بر اساس تصمیم ستاد هماهنگی خدمات سفر استان مقرر شد

🔹خودداری شهرهای استان اصفهان از ایجاد کمپ مسافران نوروزی

شهردار کاشان از الزام شهرداری‌های استان اصفهان مبنی بر خودداری شهرها از ایجاد کمپ مسافران نوروزی بر اساس مصوبه ستاد هماهنگی خدمات سفر این استان خبر داد.

سعید ابریشمی‌راد بیان کرد: این مصوبه به همراه سایر تصمیمات ستاد هماهنگی خدمات سفر استان و همچنین کمیته حمل و نقل عمومی بار و مسافر ستاد استانی از سوی استانداری اصفهان به مجموعه‌های مختلف شهرستان از جمله شهرداری کاشان ابلاغ شده است.

وی تأکید کرد: بر اساس این ابلاغیه شهرداری‌های استان اصفهان باید از ایجاد هرگونه کمپ مسافران نوروزی خودداری کرده و با کسانی که در طول ایام نوروز در پارک‌ها و پیاده‌روها به برپایی چادر مبادرت می‌ورزند، برخورد و نسبت به جمع آوری آن اقدام کنند.

رئیس خدمات اسکان و رفاه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشان با بیان اینکه مدارس سطح استان نیز مجاز به پذیرش هیچگونه مسافر نوروزی نیستند تصریح کرد: در طول ایام نوروز تمام دستگاه‌های دولتی، عمومی، شرکت‌های بخش دولتی و خصوصی مجاز به پذیرش مسافران نوروزی، کارمندان و کارکنان خود در مراکز اقامتی، مهمانسرا، مأمورسراها و زائرسراها نیستند.

▫️ابریشمی‌راد به تصمیمات اتخاذ شده در سایر حوزه‌ها نیز اشاره و عنوان کرد: بر اساس این ابلاغیه که به امضای معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری اصفهان رسیده، مسافرخانه ها و مهمان پذیرها در سطح استان با توجه به تجهیزات و امکانات موجود مجاز به پذیرش مسافر نیستند.

به گفته وی، اتحادیه مشاوران املاک و خانه‌های مسافر و خوابگاه‌داران خصوصی مجاز به اجاره واحدهای مسکونی سطح شهرهای استان نبوده و با هر اقدامی که از سوی اشخاص حقیقی بعمل آید برخورد صورت می‌گیرد.

شهردار کاشان یادآور شد: همچنین موسسات و مراکز آموزش عالی، دانشگاه‌ها و زیرمجموعه‌های وابسته باید نسبت به تعطیلی خوابگاه‌های دانشجویی در ایام نوروز اقدام و از پذیرش دانشجویان و یا مسافران خودداری نمایند.

وی به بند دیگر صورتجلسه ابلاغ شده اشاره و بیان کرد: بر این اساس تمام روستاهای هدف گردشگری و مراکز بوم‌گردی به پذیرش مسافران و گردشگران در مکان های خود مجاز نخواهند بود.