معاون امور عمرانی استانداری اصفهان:

شهردار کاشان بیرق توسعه وسازندگی را بر دوش دارد

معاون امور عمرانی استانداری اصفهان در همایش «کاشان در آستانه تحول»، با تبریک ایام‌الله دهه فجر گفت: شهردار کاشان بیرق توسعه وسازندگی را بر دوش دارد.

حجت‌الله غلامی در همایش «کاشان در آستانه تحول»، با تبریک ایام‌الله دهه فجر، به چالش‌های مختلف انقلاب اسلامی در طول بیش از چهار دهه گذشته اشاره و بیان کرد:با وجود تمام این معضلات و مشکلات، هیچ‌گاه توسعه در کشور رها نشده و در دشوارترین شرایط بیشترین فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته است.

وی، برگزاری جشنواره‌ها و اتفاقات فرهنگی و هنری مختلف و جریان حیات و پویایی اجتماعی با وجود شرایط دشوار ناشی از تحریم‌ها را خاطرنشان کرد و افزود: در بخش عمرانی نیز با وجود این مشکلات شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های متعدد هستیم.

معاون امور عمرانی استانداری اصفهان، اجرای 220 پروژه با اعتبار بالغ بر 4 هزار میلیارد ریال در کاشان را یادآور شد و بیان کرد:همچنین با مقیاسی بزرگ‌تر در استان اصفهان فقط در دو بازه هفته دولت و دهه فجر افتتاح بیش از 3500 پروژه با اعتبار 50 هزار میلیارد صورت گرفته است.

غلامی با اشاره به عدم کافی بودن اعتبارات استانی برای اجرای چنین حجمی از پروژه‌ها از نقش شهرداری‌ها در این زمینه یاد کرد و گفت: در واقع شهرداری‌های استان به عنوان پیش‌ران فعالیت‌ها و اقدامات توسعه‌محور حضور دارند و نقش انکارناپذیری در رشد فعالیت‌های عمرانی ایفا می‌کنند.

وی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را نیز اتفاق مهم دیگری در حوزه توسعه شهری عنوان و تأکید کرد: بخش خصوصی در همه پروژه‌ها اعم از صنعت، راهسازی، کشاورزی و حتی گردشگری با حضور خود توانسته بسیاری از بسترهای توسعه استان اصفهان را فعال کند.

معاون امور عمرانی استانداری اصفهان، بهره‌مندی از خیرین را متذکر شد و افزود: چنانکه خیرین تاکنون نیز بسیاری از اتفاقات ویژه را در سطح شهرستان و استان رقم زده‌اند در ادامه نیز می‌توانند با فراهم شدن زمینه نقش آفرینی موثرتر،اتفاقات بزرگ‌تری را رقم زنند.

غلامی همچنین با بیان اینکه شهردار کاشان بیرق توسعه وسازندگی را بر دوش دارد ابراز امیدواری کرد: با تلاش شبانه‌روزی برنامه‌‌های مدیریت شهری کاشان محقق و اهداف مبتنی بر این برنامه‌ریزی حاصل شود.