در سال جاری صورت گرفته است

اختصاص یک چهارم اعتبارات منطقه 4 به شهرک خاتم الانبیاء

مدیر منطقه 4 شهرداری کاشان در نشست نسیم رمضان که به همت فرهنگ‌سرای مهر و در جمع نمازگزاران مسجد جامع شهرک خاتم‌الانبیاء (ناحیه 3 منطقه 4) برگزار شد به بررسی میزان مشارکت شهروندان در امور شهری و عوامل موثر بر آن پرداخت.

ابوالفضل ساروقیان با بیان اینکه در سال جاری بر اساس جمعیت و مساحت بین 20 تا 25 درصد از اعتبارات کل منطقه 4 شهرداری به شهرک خاتم‌الانبیاء اختصاص یافته، گفت: در سال گذشته این عدد 22 درصد بوده است.

وی با توجه به اینکه در مباحث توسعه شهری، بهبود کیفیت زندگی و جلب رضایت شهروندان مدنظر می‌باشد، از دسترسی شهروندان در ارتباط با شبکه شهری و معابر داخلی، مباحث زیست محیطی شامل فضای سبز و جمع‌آوری آلاینده‌ها، معیارهای اجتماعی و فرهنگی و نیز امکانات تفریحی فرهنگی و ورزشی به عنوان شاخصه‌های تقسیم‌بندی شده برای جلب رضایت شهروندان نام برد.

مدیر منطقه 4 شهرداری کاشان، آزادسازی، تعریض و اصلاح مسیرهای اصلی را از جمله کارهای مهم بخش عمرانی منطقه 4 شهرداری عنوان کرد و افزود: با توجه به حجم بالای آزادسازی، زمان بر بودن آن و امکان اینکه آزادسازی در این منطقه طی یک یا دو سال میسر نیست، مهم‌ترین اقدام در این زمینه بهبود وضعیت موجود است. 

وی اظهار کرد: در سال گذشته در شهرک خاتم‌الانبیاء 7هزار و 300 متر مربع زیرسازی، 6 هزار متر مربع آسفالت انجام و پارک ایران مهر با مساحت 9 هزار متر مربع با هزینه‌ای بالغ بر نهصد میلیون تومان به بهره‌برداری رسید و تا پایان فصل تابستان پارک کاشان مهر نیز با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد با مساحت نزدیک به 11 هزار و 500 متر مربع و برآورد هزینه یک و نیم میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر منطقه 4 شهرداری کاشان تکمیل مجموعه پاسگاه تعبیه شده جهت حضور نیروهای زحمتکش انتظامی توسط شهرداری به منظور تامین امنیت در شهرک، احداث یک سوله ورزشی و مدیریت بحران با برآورد 600 میلیون تومان و احداث یک باب فرهنگ‌سرا با اعتبار 400 میلیون تومان در بودجه سال 98 را از مهم‌ترین پروژه‌هایی نام برد که در دستور کار این منطقه قرار گرفته است.