◽️آتش نشانی کاشان به سامانه مدیریت عملیات، آموزش و پیشگیری مجهز می شود

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت:آتش نشانی کاشان به سامانه مدیریت عملیات، آموزش و پیشگیری مجهز می شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان  گفت: در راستای تحول ، توسعه و به روز رسانی خدمات سازمان از جمله فرماندهی عملیات ومدیریت ایستگاه‌های عملیاتی و فعالیت های اجرائی در حوزه خدمات ایمنی بهره مندی از فناوری ها و تکنولوژی روز دنیا به عنوان عاملی بسیار تاثیرگذار امری اجتناب ناپذیر است.

چایچی خاطرنشان کرد:این سامانه با هزینه ای بالغ بر یک میلیاردریال  تهیه و ساماندهی تمامی فرایند های عملیاتی، اجرایی، نیروی انسانی،گزارش گیری و ....خدمات مراکز آتش نشانی را مبتنی برمختصات مکانی و در قالب یک سامانه هوشمند و با بهره گیری از لایه های مختلف GIS و طی مدت زمان  100 روز با بومی سازی پیاده سازی واجرا خواهد شد.

وی ضمن اعلام خدمات  سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی به عنوان ضروری ترین خدمات مورد نیاز شهروندان گفت: استفاده بهینه از ظرفیتهای نیروی انسانی وتجهیزات امدادی، افزایش سرعت عمل، کاهش خسارات مالی و جانی حادثه دیدگان، کاهش احتمال خطاهای عمیاتی، ارتقاء سطح دقت بیشتر دریافت نشانی و کروکی دقیق محل وقوع حوادث و کاهش تماسهای غیرضروری و مزاحمین تلفنی سامانه ۱۲۵ از نتایج بهره مندی از این سامانه نرم افزاری با نام " مهار " خواهد بود.

این مسئول متذکر شد: بهره مندی از فناوری اطلاعات در مدیریت منابع انسانی و نحوه به‌کارگیری تجهیزات، جزو ضرورترین اموری است که از هر مرکز آتش نشانی انتظار می رود. چه بسا در هنگام بروز سوانح پیچیده و متعدد و حتی بروز بحران به دلیل عدم بهره مندی از سامانه های نرم افزاری علی رغم حضور تمامی امکانات سخت افزاری و نیروی انسانی متخصص صرفاً بدلیل عدم فرماندهی مناسب شاهد صدمات جبران‌ناپذیری هستیم که هر ساله در رسانه های عمومی به آن پرداخته می‌شود.

وی اضافه کرد: در این شرایط زحمات خدمتگزان خدوم این مراکز در سایه این اشتباهات نادیده گرفته می شود و این سازمان در نظر دارد با بهره مندی از این سامانه فصل جدیدی از شیوه نوین مدیریت و اداره سازمان در حوزه های مختلف عملیاتی و آموزش و پیشگیری را رقم بزند.