در ماه مبارک رمضان رقم خورد

افزایش نشاط اجتماعی با جشن بهار رمضان در کاشان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با تهیه و تدارک برنامه های فر هنگی هنری دینی در ماه مبارک رمضان در قالب جشن"بهار رمضان"در پارک بزرگ شهر کاشان، این ضیافت الهی را برای روزه داران جشن گرفت.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان پیرامون برگزاری جشن"بهار رمضان" گفت: این برنامه از سری برنامه های معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان در قالب جشنواره"ضیافت خوبان"ویژه ماه ضیافت الهی بود که در راستاي شاداب سازي شهروندان، تبیین معارف دینی اخلاق اسلامی و شهروندی در دستور کار این سازمان قرار گرفت و یک شب خوب و بانشاط را ویژه خانواده های روزه دار کاشانی فراهم کرد.

مرتضی والی زاده با اشاره به اینکه پارک بزرگ شهر جایگاه ویژه ای را بین خانواده ها به عنوان تفرجگاه دارد و بی شک اجرای برنامه های فرهنگی هنری بر جذابیت آن می افزاید افزود: تلاش کردیم همزمان با ماه رمضان با ایجاد برنامه ای شاد و مفرح، در راستای افزایش نشاط اجتماعی خانواده های کاشانی و ارتقاء رشد معنوی و اسلامی کودکان و آینده سازان گام بر داریم.

وی یادآور شد: با توجه به حضور خانواده ها در این جشن برنامه های شاد و مفرح برای خانواده ها و کودکان در نظر گرفته شد که از آن جمله می توان به اجرای برنامه توسط حجت الاسلام احمد مهدی زاده مجری شبکه هدهد و سر دبیر مجله کودکان و نوجوانان شادی موسسه دارلحکمه کانادا در قالب داستان، شعرخوانی و قصه گویی پیرامون آداب نماز خواندن و روزه داری و معرفی شخصیت بزرگوار امام علی (ع با هدف آشنایی با آموزه های دینی، تقویت روحیه خدا جویی، آشنایی با قرآن و احکام در بین کودکان و نوجوانان اشاره کرد.

 مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان افزود: در جشن"بهار رمضان"از ظرفیت هنرمندان بومی کاشان استفاده شد و گروه هنری کاشانه به معرفی آیین های ماه مبارک رمضان در قالب نمایش شاد پرداخت.

والی زاده اذعان داشت:در کنار آیتم های متفاوت برنامه برای غنی تر کردن اوقات فراغت شهروندان کاشانی در ماه مبارک رمضان، علاوه بر مناجات خوانی، با توجه به انتخاب کاشان به عنوان پایتخت کتاب ایران توسط هنرمند خوش صدا مسعود دانایی قطعه بال پرواز که ویژه ی سی و یکمین نمایشگاه بین اللملی کتاب تهران تولید شده بود اجرا شد.

وی گفت: امسال حوزه فرهنگی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برای استفاده هرچه بهتر از فضای معنوی ماه مبارک رمضان برنامه های خوبی را در دستور کار خود داشت وبرنامه"مهمانی شکوفه ها" یکی دیگر از این برنامه ها است که در پارک آیت اله مدنی ویژه خانواده ها  در حال برگزاری است.

والی زاده افزود: گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی در برنامه"مهمانی شکوفه ها" در قالب اجرای مسابقه و نمایش ویژه کودکان همراه با ایستگاه های مختلف کتاب، محصولات فرهنگی، مشاوره با موضوع تربیت کودک و نوجوان، پاسخگویی به سوالات شرعی و ایستگاه بازی درمانی  در پارک آیت اله مدنی مشغول اجرای برنامه هستند.

گفتنی است جشن"بهار رمضان"و "مهمان شکوفه ها"به گونه ای طراحی شده که تمام اعضای خانواده بتوانند از آن بهره برداری کنند و فرصتی معنوی برای گذران اوقات فراغت خانواده در ماه مبارک رمضان فراهم شود.