تاریخ خبر:۱۳۹۹ دوشنبه ۱۷ شهريور | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

مدیر امور مطالعات فنی و برنامه ریزی معاونت خدمات شهری بیان کرد

طرح شهرداران محلات ساختار شهرداری را به نهادی اجتماعی تبدیل می کند

مدیر امور مطالعات فنی و برنامه ریزی معاونت خدمات شهری گفت: طرح شهرداران محلات با شبکه بندی ناحیه ای، ساختار شهرداری را از نهادی خدماتی به نهادی اجتماعی تغییر می دهد.

سیدمهدی پیغمبرزاده در گفتگو با برنامه #صبح_سیلک برگزاری 22 کلاس آموزش حضوری هفتگی با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور 10 استاد برجسته ویژه طرح شهرداران محلات در فاز دو شهرک ناجی آباد را بیان و تصریح کرد: 24فایل آموزشی، 25 کلیپ و داده نگاری نیز به منظور آموزش های مجازی این طرح تهیه و در فضای مجازی درج شد.

وی افزود: کانال ها و گروه های مجازی پیام رسانی ویژه هر محله فاز دو شهرک ناجی آباد ایجاد شده و تمامی ساکنان هر کوچه با عضویت در آن ضمن درج تصاویر به بیان حساسیت ها و دغدغه های خود در بخش مدیریت پسماند خانگی می پردازند و با انتشار این عکس ها از شهرداران محله درخواست پیگیری می کنند.

پیغمبرزاده با اشاره به تجارب ارزنده اجرای طرح زیست بانو در فاز دوم شهرک ناجی آباد خاطرنشان کرد: وقتی به برخی شهروندان خطاکار در مورد آسیب های زیست محیطی رهاکردن بی ضابطه پسماند آگاهی دادیم، همراهی آنان باعث حل مسایل شد و این یعنی در مبحث پسماند 90 درصد موضوع با ارایه آموزش هایی است که می تواند مشکلات را حل کند.

وی از اجرای طرح زیست بانو وشهرداران محلات در ناحیه 4 منطقه 5 خبر داد و گفت: در برنامه های آتی این طرح در فاز یک ناجی آباد، لتحر و... هم اجرایی می شود.

پیغمبرزاده عنوان کوچه های سبز در طرح زیست بانو و شهرداران محلات که بصورت پایلوت از اردیبهشت ماه در محله های فاز دوم شهرک ناجی آباد اجرا شده، را متوجه محله هایی دانست که ساکنین آن در نظافت، تمیزی، تفکیک از مبدا و... مشارکت حداکثری دارند.

وی در پایان متذکر شد: نصب بنرهای اطلاعات محله، جانمایی گلدان های سبز، اهدای اقلام فرهنگی مرتبط با موضوع بازیافت و اولویت دادن به اجرای طرح های عمرانی در محله از جمله مشوق های درنظرگرفته شده برای کوچه های سبز است.
برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
برخورد با عاملان ایجاد ناهنجاری‌های صوتی و بصری در شهر گندزدایی و ضدعفونی کردن بیش از 30 هزار متر مربع میدان میوه و تره بار استقبال از جشنواره خلاقیت و بازیافت با ارائه 800 اثر هنری و خلاقانه اطفای آتش در انبار لحاف‌دوزی تخریب و آزاد‌سازی محوطه ستاد نیروی انتظامی و ساختمان راهنمایی و رانندگی آژیر قرمز کووید ۱۹ با اتوبوس غدیر به صدا درآمد مراحل تکمیلی حضور زیست بانو در فاز دو ناجی آباد تبلیغات و فضاسازی محیطی در نقاط مختلف شهر به مناسبت هفته بسیج پرفورمنس شهر سبز در حمایت از فضای سبز به خیابان آمد محبوسی داخل منزل و آسانسور رایج‌ترین علت حادثه برای کودکان کاشانی
اخبار تصویری
پاکبان کاشان چک ۳۵۰ میلیون تومانی را نقد نکرد سماور روشن، آتش را به جان خانه‌ای انداخت «آتش‌نشانی» زیباترین جلوه نقش‌‍آفرینی شهرداری از نگاه مردم است چندین نما از عملکرد شهرداری کاشان در فصل تابستان «چلچراغ توسعه» در کاشان روشن می‌شود آمد بهار جانها نرم نرمک می رسد اینک بهار مشارکت کنندگان در پرداخت عوارض دانش آموزان کاشانی فرهنگ تلاش برای توسعه و آبادانی شهر را فرا گرفتند. مردم و مسئولان کاشان همگام با یکدیگر به پویش توسعه و ابادانی شهر پیوستند