تاریخ خبر:۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

با بیش از 21 میلیارد ریال اعتبار صورت گرفت

تخریب و آزاد‌سازی ملک در خیابان امیرکبیر

مدیر منطقه دو شهرداری کاشان از تخریب و آزاد‌سازی یک باب ساختمان مسکونی، تجاری به همراه اعیانی واقع در نبش خیابان امیرکبیر خبر داد.

احمد شاه بالایی با بیان اینکه ملکی در نبش خیابان امیرکبیر، تخریب و آزادسازی شد، اظهار کرد: هزینه و اعتبار آزادسازی این ملک 21 میلیارد و 860 میلیون ریال بوده که از محل اعتبارات شهرداری منطقه دو تامین شده است.  

وی هدف از این آزادسازی را تعریض و ساماندهی محور امیرکبیر و بازگشایی گره های ترافیکی ذکر کرد و گفت: مساحت عرصه این ملک 276متر مربع بوده است. 

مدیر منطقه دو شهرداری کاشان تصریح کرد: با توجه به قرار گرفتن باغ تاریخی فین و تپه‌های سیلک به عنوان یکی از مهم‌ترین و زیباترین مکان‌های باستانی و تمدنی ایران در محور امیرکبیر، آزادسازی های صورت گرفته در این محور يكي از مطالبات اصلی و به حق شهروندان بوده که علاوه بر سهولت در تردد شهروندان می‌تواند تاثیر به سزایی در رونق گردشگری شهر کاشان داشته باشد.

شاه بالایی، در ادامه تصریح کرد: آزادسازی و توسعه معابر از جمله اجرای سیاست‌های کلان شهرداری منطقه دو بوده و لزوم باز گشایی محور امیرکبیربه عنوان یکی از شریان‌های حیاتی شهر کاشان همواره مدنظر بوده است.

وی افزود: آزادسازی، راهبردی برای رهایی از ترافیک شهری است و با توجه به قرارگیری این محور در منطقه دو، تخریب و آزادسازی ملک مذکور در دستور کار حوزه املاک این منطقه قرار گرفت.
 
مدیر منطقه دو شهرداری، همچنین با اشاره به اینکه آزادسازی و تعریض خیابان‌ها بدون همیاری شهروندان امری دشوار بوده، خواستار مشارکت هرچه بیشتر شهروندان دربازگشایی و آزاد سازی معابر و تسریع در روند اجرای پروژه‌ها شد.

شاه بالایی خاطرنشان کرد: آزادسازی معابر پیش نیاز و بستر توسعه شهر و نشان دهنده توجه مدیریت شهری به این مقوله است و در همین راستا آزادسازی معابر در اولویت کاری شهرداری منطقه بوده و شهرداری آمادگی دارد در صورت تقاضا برای تعریض و آزاد سازی معابر ترافیکی در شهر با متقاضیان واجد شرایط همراهی و مساعدت کند.

شایان ذکر است طی چهار ماهه نخست سال جاری بیش از 5 هزار متر مربع تملک و آزادسازی در مکان‌های مهم منطقه دو صورت گرفته که می‌توان به  معابری مانند خیابان امیرکبیر، خیابان شهید صباغ زاده، بلوار شهیدان خاندایی ، خیابان 22 بهمن کوچه شهید دادرس و خیابان کارگر اشاره کرد.
برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
اجرای حدود 6.5 میلیارد ریال جدول‌گذاری و بلوک فرش در منطقه دو تنها با عشق به نجات انسان‌ها می‌‌توان سختی‌های آتش نشانی را تحمل کرد مانور شهدای آتش‌نشان در مجتمع تجاری اداری امیرکبیر برگزار شد بی‌سابقه، کیفی‌تر و در عین حال سخت‌تر از پروژه‌های عمرانی شهر در سالیان گذشته 120 میلیون تومان هزینه روزانه تنظیف شهر بهره‌برداری از دو خودروی آتش‌نشانی و تجهیزات کامل عملیاتی بهره‌برداری از نخستین ایستگاه آتش‌نشانی خیرساز در کاشان تأمین تجهیزات سه سال اخیر آتش‌نشانی بیشتر از یک دهه گذشته گردآوری بانک اطلاعاتی نیازهای ایمنی کاشان آغاز دوره آموزشی نیروهای عملیاتی جدید سازمان آتش‌نشانی کاشان