تاریخ خبر:۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۵ دي | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

مدیر سیما و منظر شهری سازمان زیباسازی:

مردم جبهه نخست مقابله با تخریب‌گران زیبایی شهر هستند

مدیر سیما و منظر شهری سازمان زیباسازی گفت:مردم جبهه نخست مقابله با تخریب‌گران زیبایی شهر هستند.

امید شریعتی‌زاده در برنامه رادیویی #صبح_سیلک، شهر را موجود زنده و به تبع آن نیازمند توسعه و پیشرفت دانست و گفت: این میل به توسعه و رشد در همه زمینه‌ها از جمله فضای بصری و مبلمان شهری باید دیده شود، نیازی که مورد استفاده عموم بوده و نیاز جامعه را برطرف می‌کند.

وی، پاسخگویی به نیاز، عدم ایجاد زائده بصری و تزریق هویت به مکان را از جمله ویژگی‌های مبلمان شهری سودمند ذکر و بیان کرد:به دلیل وجود عدم یکپارچگی در زمینه مبلمان شهری، شاهد عدم استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و رقم نخوردن بهترین اتفاقات در این زمینه هستیم.

مدیر سیما و منظر شهری سازمان زیباسازی شهرداری با یادآوری اینکه تجهیزات دستگاه‌های خدماتی نیز جزو مبلمان شهری محسوب می‌شوند،نصب نامتناسب آنها با محیط مورد نظر را در بسیاری موارد عامل بروز مشکلاتی در این حوزه خواند.

شریعتی‌زاده، اولویت به خودروها به جای انسان‌ها را یکی از مشکلات مهم طراحی فضاهای شهری در گذشته عنوان و خاطرنشان کرد: آنچه که روح شهر را می‌سازند نه خودروها بلکه انسان‌ها هستند و آنها می‌توانند روحیه نشاط و زندگی را به جامعه تزریق کنند.

وی با اشاره به پروژه خیابان میرعماد به عنوان محور هنرمندان، اجرای بلوک فرش و پیاده‌راه سازی آن با در نظر گرفتن مولفه‌های ارتقادهنده فضای بصری نظیر حذف تیرهای برق و اجرای شبکه به صورت زمینی، نصب المان‌های فرهنگی و... را یادآور شد.

مدیر سیما و منظر شهری سازمان زیباسازی، در خصوص پدیده تخریب نما و زیبایی شهری، مردم را جبهه نخست مقابله با تخریب‌گران دانست و بر اخطار و پیگیری قضایی از سوی سازمان زیباسازی نسبت به دستگاه‌‍‌ها و سازمان‌های متخلف خبر داد.
برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
تمدید طرح بخشودگی عوارض شهرداری تا پایان اردیبهشت سال 99 صدور بالغ بر 430 پروانه ساختمانی در سال جاری شهرداری هم رزم مدافعان حریم سلامت است اعتراض شدید و اعلام جرم شهرداری علیه عاملان و مسببان قطع درختان بیست و یکمین چلچراغ توسعه با پروژه‌های منطقه 5 روشن شد با رفتار مسئولانه مانع تهدید بیشتر سلامتی سربازان عرصه مقابله با کرونا شویم آزادسازی و تعریض درخیابان شریعتی تقدیر از تلاش‌های مدیریت شهری و تأکید بر استمرار و تقویت خدمت‌رسانی برای مقابله با کرونا 🔹خودداری شهرهای استان اصفهان از ایجاد کمپ مسافران نوروزی لغو زیارت اهل قبور و خاکسپاری اموات فقط با بستگان درجه یک