تاریخ خبر:۱۳۹۸ شنبه ۳۰ آذر | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

شهردار کاشان در آیین پایانی جشنواره سراسری تئاتر مهر عنوان کرد

«با هم بودن» و «مسئولیت‌پذیری» درس‌های مهم هنر تئاتر

شهردار کاشان در آیین پایانی جشنواره سراسری تئاتر مهر گفت:«با هم بودن» و «مسئولیت‌پذیری» درس‌های مهم هنر تئاتر است.

سعید ابریشمی راد در آیین پایانی پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر، با اشاره به شاخصه‌های هنر نمایش نسبت به سایر هنرها گفت: عدم امکان خطا در تئاتر موجب می‎شود عناصر اجرا تمام توان و حداکثر مسئولیت‌پذیری را به کار گیرند و این یکی از مهم‌ترین درس‌های هنر نمایش است.

وی، «با هم بودن» را ویژگی دیگر تئاتر دانست و خاطرنشان کرد: آن ویژگی که حتی در طول جشنواره و در فرآیندهای اجرایی جشنواره پانزدهم امکان مشاهده اش وجود داشت، اتحاد و انگیزه فراوان برای هدفی مشترک بود.

شهردار کاشان، در خصوص دلایل عهده دار شدن مدیریت شهری برای برگزاری چنین رویدادهایی یادآور شد: امروز شهرداری‌ها فراتر از مجموعه صرف خدماتی، در جایگاه نهادی اجتماعی قرار گرفته‌اند و طبیعتا باید عملکردی متناسب با نیازهای مختلف و متنوع اجتماعی داشته باشند و در این میان ابزاری کارآمدتر از زبان گویای هنر وجود ندارد.

ابریشمی راد همچنین با بیان اینکه تئاتر جز سرگرمی و پاسخ به نیازهای روزمره اجتماعی، از کارکردی آسیب‌شناسانه و خاصیت درمانگری نیز برخوردار است عنوان کرد: یک هنرمند می‌تواند لکه‌های سیاه جامعه را بر پهنه روشن صحنه سخاوت‌مندانه تقدیم متولیان و درمانگران اجتماعی نماید و با یک پایان تلخ دراماتیک، زیست اجتماعی مردمانش را از تلخی بی‌پایان تراژدی‌های هرروزه برهاند.

وی سپس به آموزه‌های تئاتر اشاره و بیان کرد: تئاتر به مخاطبانش یاد می‌دهد همچنانکه مسئولیت پذیری نقش‌آفرینان، شرط لازم موفقیت یک اثرنمایشی است برای رقم خوردن اتفاقات خوب برای یک شهر، کنار هم قرار گرفتن شهروندانی آگاه به حقوق و وظایف خویش یک رکن اساسی است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر، در خصوص درس‌های تئاتر به مسئولان نیز گفت: همچنانکه «احترام به مخاطب» مهم ترین راز ماندگاری هنرمند است، برای رسیدن به مقبولیت عمومی جز حرمت گذاشتن به اعتماد مردم مسیر دیگری وجود ندارد.

به گفته وی، درس دیگر نمایش برای متولیان آن است همانند تئاتر که بی پیرایه بودنش هر پیرایه‎ای را آشکار می کند، هر بی صداقتی و ناراستی در پیشگاه ناظر مردم به راحتی عیان می شود. ◽️شهردار کاشان در پایان از هنرمندان، اعضای شورای اسلامی شهر، مسئولان برگزاری جشنواره و همچنین شهروندان کاشانی برای میزبانی شایسته و باشکوه جشنواره پانزدهم قدردانی کرد.
برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
اصطلاح «توسعه» در چند دهه گذشته میراثی جز نابودی کاشان را به ارمغان نیاورده است افزایش رضایت و تعاملات شهروندان هدف اجرای پروژه درب باغ اجرای 5600 تن آسفالت مکانیزه در معابر منطقه سه ایجاد و راه‌اندازی بازار شب جنب بازار مهستان باید همه برای سازندگی کاشان بزرگ قدم برداریم بعد از چند سال، شهامت اجرا کردن ابرپروژه زیرگذر را شورا و شهرداری فعلی پیدا کردند با وحدت و انسجام می‌توان بهترین شرایط خدمت‌رسانی را فراهم کرد اقدامات عمرانی شهرداری کاشان در نقاط مختلف راوند طراحی المان‌های هویت‌ساز برای ورودی‌های شمالی کاشان در حوزه ایمنی و سلامت جامعه اهل تعامل و مماشات نیستیم