تاریخ خبر:۱۳۹۸ جمعه ۱۵ آذر | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان مطرح کرد

اعلام آمادگی «دارالعباد» برای خواهرخواندگی با «دارالمومنین»

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان از اعلام آمادگی یزد برای عقد خواهرخواندگی با کاشان خبر داد.

مهدی بذرافشان بیان کرد: با توجه به پیشینه تاریخی، فرهنگی و تمدنی، شرایط اقلیمی و ظرفیت‌های ممتاز صنعتی و گردشگری یزد و کاشان بزرگ، پیشنهاد خواهرخواندگی این دو شهر اصیل و فرهنگ‌مدار با موافقت همراه شد.

وی، تأکید کرد: علاوه بر گذشته با شکوه شهرهای یزد و کاشان، اشتراکات امروز فرهنگی و مذهبی و مشابهت‌های مردمان این دو خطه در حوزه‎های مختلف به ویژه سبک زندگی می‌تواند عاملی موثر در نزدیکی یزد و کاشان محسوب شود و خواهرخواندگی نیز قادر است زمینه دستیابی به این نزدیکی و به دنبال آن ارتقای جایگاه هر دو خطه را مهیاتر سازد.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان، با یادآوری هم‎افزایی و رشد مولفه‎های توسعه در شهرها به عنوان یکی از اهداف عقد خواهرخواندگی، این رویکرد در عقد این پیمان میان کاشان و یزد را متذکر شد.

بذرافشان خاطرنشان کرد: برنامه‎ریزی برای برگزاری نشست‎های مقدماتی به منظور عقد خواهرخواندگی آغاز شده است و پس از انجام گفت‎وگوهای اولیه، روند تحقق این امر دنبال می‎شود. ◽️شایان ذکر است پیش از این کاشان با شهرهایی مانند نیشابور نیز پیمان خواهرخواندگی بسته است.
برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
نصب 700 تابلو نامگذاری معابر در سال 98 ممنوعیت حضور در پارک‌ها و بوستان‌های کاشان در روز طبیعت طراحی و تجهیز خودروهای آتش نشانی برای مقابله با کرونا انجام ۴۱ عملیات توسط آتش‌نشانان کاشانی حمایت و مراقبت بهداشتی از پاک‌بانان و خانواده‌های آنان فعالیت اتوبوس‌های شهری کاشان متوقف است آماده‌باش آتش نشانی کاشان در هفته های نخستین سال جدید آخرین چلچراغ توسعه سال 98 با «خیابان میرعماد» پیوند می‌خورد كاشان بدون حادثه شب چهارشنبه آخر سال را سپري كرد اقدامات مختلف قرارگاه پدافند زیستی و پایگاه بسیج شهرداری برای مقابله با کرونا