تاریخ خبر:۱۳۹۸ شنبه ۱۱ آبان | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

شهردار کاشان:

«عمل خالصانه و عاشقانه»، عامل ماندگاری نام مرحوم تفضلی است

شهردار کاشان در مراسم نکوداشت ارباب تفضلی گفت:«عمل خالصانه و عاشقانه»، عامل ماندگاری نام مرحوم تفضلی است.

سعید ابریشمی‌راد در مراسم نکوداشت ارباب تفضلی، با اشاره به وجوه متعدد شخصیت این کارآفرین، خیَر و صنعت‌گر برجسته خطه نخستین‌ها گفت: اگر تنها به نقش‌آفرینی این مرد بزرگ در حوزه صنعت بپردازیم به ایشان ظلم کرده‌ایم.

وی، تأکید کرد: جهان به واسطه همت مردان بزرگ ساخته شده که به راستی یکی از این بزرگ‌مردان ارباب تفضلی بوده است.

شهردار کاشان یادآور شد: بر این باورم که حتی اگر حضور ایشان در صنعت رقم نخورد باز در عرصه‌های دیگر شاهد ثأثیرات مهم و مثبت‌شان برای جامعه و مردم خویش می‌بودیم.

ابریشمی‌راد، تغییر و دگرگونی را اقتضای گذر زمان، جبر توسعه و پیشرفت تکنولوژی دانست و افزود: شاید کارخانه شماره یک نیز از این قاعده مستثنی نباشد اما مهم این است که چگونه این اتفاقات و تغییرات را رقم می‌زنیم.

وی، عشق به کار و تولید و اشتیاق به خدمت را از مشخصه‌های بارز ارباب تفضلی ذکر کرد و ماندگاری نام ایشان پس از سال‌ها را نشانه عمل خالصانه و صادقانه و بر مبنای عشق و یقین این شخصیت برجسته و البته بیانگر قدرشناسی مردم شریف کاشان دانست.

شهردار کاشان، احداث بزرگ‌ترین پردیس فرهنگی کاشان با بهره‌گیری از سالن مستحکم بتنی در اراضی کارخانه ریسندگی و بافندگی را یادآور شد.

وی تصریح کرد: نکته قابل توجه، طراحی متناسب این سالن با کاربری فرهنگی بود به گونه‌ای که با بررسی و نظر کارشناسان طراحی بهتری از طراحی موجود وجود نداشت و این چنین ارباب تفضلی با این یادگاری‌اش توانست در حوزه فرهنگ نیز منشأ اثر و خدمت باشد.
برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
تملک و تخریب ملک یک میلیارد تومانی در بلوار قطب راوندی تملک و تخریب ملک در بلوار قطب راوندی با صرف 3.8 میلیارد ریال اعتبار صرف اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی برای راه‌اندازی سامانه پایش تصویری شهید دکتر زارع در خط مقدم مقابله با کرونا حضور همه جانبه داشت تملک و تخریب ملک 550 متر مربعی با بیش از 15 میلیارد ریال اعتبار 5 متر مربع»،سرانه فضای سبز منطقه یک نجات 5 کوهنورد کاشانی پس از برخورد با گاردریل انجام 5 مورد مطالعات فنی در مورد رودخانه‌های سیلاب‌‌خیز کاشان با وجود گران شدن قیر، بر حجم آسفالت اجراشده افزوده‌ایم «موکب کلمات» تا پایان ماه صفر در خانه طباطبایی‌ها برپاست
اخبار تصویری
پاکبان کاشان چک ۳۵۰ میلیون تومانی را نقد نکرد سماور روشن، آتش را به جان خانه‌ای انداخت «آتش‌نشانی» زیباترین جلوه نقش‌‍آفرینی شهرداری از نگاه مردم است چندین نما از عملکرد شهرداری کاشان در فصل تابستان «چلچراغ توسعه» در کاشان روشن می‌شود آمد بهار جانها نرم نرمک می رسد اینک بهار مشارکت کنندگان در پرداخت عوارض دانش آموزان کاشانی فرهنگ تلاش برای توسعه و آبادانی شهر را فرا گرفتند. مردم و مسئولان کاشان همگام با یکدیگر به پویش توسعه و ابادانی شهر پیوستند