تاریخ خبر:۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

شهردار کاشان:

نابینایان ترحم نمی‌خواهند تنها باید فرصت ارائه توانمندی‌هایشان را مهیا کنیم

شهردار کاشان در همایش روز جهانی عصای سفید گفت:نابینایان ترحم نمی‌خواهند تنها باید فرصت ارائه توانمندی‌هایشان را مهیا کنیم.

سعید ابریشمی‌راد در همایش روز جهانی عصای سفید، جامعه نابینایان و کم‌بینایان را ظرفیتی مهم برای پرورش ارائه استعدادهای روشندلان کاشانی و کمک برای نقش‌‎آفرینی بهتر آنان در حوزه مسئولیت‌پذیری اجتماعی دانست.

وی، با بیان اینکه این قشر همواره با رقم زدن اتفاقات بزرگ نشان داده‌اند تنها به دنبال عرضه توانایی‌هایی خود بدون جلب حس ترحم دیگران هستند، افزود: آنها تنها فرصت و بستری برای ارائه ظرفیت‌های ناب خود طلب می‌کنند.

شهردار کاشان، «امیدواری» را درس دیگری عنوان کرد که باید از نابینایان و نگاه‎شان به زندگی آموخت و آن را ناشی از شناخت توانایی‌ها و استعدادهای درونی دانست.
ابریشمی‌راد، حواس پنج گانه را ابزاری برای معرفت و شناخت خواند و گفت: این حواس به کار گرفته می‌شود تا ما به درجه‌ای از معرفت دست یابیم اما الزاما برای رسیدن به معرفت این حواس به کار نمی‌آیند و باید همراه عنصر دیگری باشد تا این شناخت حاصل گردد.

وی، به آیاتی از کلام وحی مبنی بر ویژگی‌های متقین اشاره کرد و گفت: ایمان به غیب به عنوان آنچه که نادیدنی است یکی از این ویژگی‌هاست و در عین حال پوشانده شدن دل، چشم و گوش برای درک نکردن، ندیدن و نشنیدن یکی از مشخصات منافقین ذکر شده در این کتاب هدایت‌بخش است.

شهردار کاشان، طینت پاک را عنصر ضروری برای کسب معرفت و شناخت ذکر کرد و گفت:بر این اساس افرادی که از نعمت دیدن برخوردارند لزوما بصیرت ندارند و چه بسا آنانی که از چشم ظاهری محرومند، بهره‌مند از موهبت دیدن واقعی هستند.
برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
اجرای حدود 6.5 میلیارد ریال جدول‌گذاری و بلوک فرش در منطقه دو تنها با عشق به نجات انسان‌ها می‌‌توان سختی‌های آتش نشانی را تحمل کرد مانور شهدای آتش‌نشان در مجتمع تجاری اداری امیرکبیر برگزار شد بی‌سابقه، کیفی‌تر و در عین حال سخت‌تر از پروژه‌های عمرانی شهر در سالیان گذشته 120 میلیون تومان هزینه روزانه تنظیف شهر بهره‌برداری از دو خودروی آتش‌نشانی و تجهیزات کامل عملیاتی بهره‌برداری از نخستین ایستگاه آتش‌نشانی خیرساز در کاشان تأمین تجهیزات سه سال اخیر آتش‌نشانی بیشتر از یک دهه گذشته گردآوری بانک اطلاعاتی نیازهای ایمنی کاشان آغاز دوره آموزشی نیروهای عملیاتی جدید سازمان آتش‌نشانی کاشان