تاریخ خبر:۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۰ مهر | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

عضو شورای اسلامی شهر کاشان:

حرکت در مسیر تأمین نشاط بانوان، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری برای شهر است

عضو شورای اسلامی شهر کاشان در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از خانه ورزش و نشاط مهتاب گفت: حرکت در مسیر تأمین نشاط بانوان، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری برای شهر است.

عفت پدرام‌فر در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از خانه ورزش و نشاط مهتاب با تقدیر از نگاه شهردار کاشان نسبت به بانوان، خواستار تسری این نگاه به تمام مدیران شهری شد و گفت: بانوان در خط مقدم جبهه سختی‌های جامعه قرار دارند و باید نسبت به نیازهای متعدد این قشر توجه ویژه‌تری معطوف شود.

وی با تأکید بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های ویژه‌ بانوان در نقاط مختلف شهر تأکید کرد: بانوان جای جای شهر نظیر ناجی‌آباد، امیرکبیر و...نیز به ورزش، سلامت و تفریح نیاز دارند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر با بیان اینکه اگر سرمایه‌گذاری در زمینه بانوان انجام شود نه تنها هزینه نیست بلکه بزرگ‌ترین سرمایه گذاری برای جامعه محسوب می‌شود عنوان کرد: اگر در صدد ساخت شهری امن و زیبا در خورد شهروندان هستیم باید در وهله نخست به نیاز بانوان آن شهر توجه کنیم چراکه مبنای تشکیل شهر خانواده‌هایی است که رکن و اساس آن مادر و زن است.

پدرام فر با تأکید بر اینکه مادر بیمار شادابی را از جامعه و خانواده می‌گیرد و بر حوزه‌های مختلف اجتماع تأثیر منفی می‌گذارد، تصریح کرد: مادر با روحیه و جسم سالم می‌تواند در نشاط، سلامت و حتی اقتصاد خانواده و جامعه نقش‌آفرین باشد.
وی با اشاره به اینکه اگر برای احداث خیابانی چند میلیارد تومان هزینه شود اما افراد افسرده و ناسالم از آن استفاده کنند نمی‌توان به نتیجه مطلوب واقعی رسید بیان کرد:باید در کنار پروژه‌های کوتاه مدت، رویکردها و سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت ویژه مسائل بانوان اتخاذ کرد.

عضو شورای اسلامی شهر با بیان اینکه به اعتقاد کارشناسان چند جلسه ورزش می‌توان از بسیاری بیماری‌های شایع در میان بانوان جلوگیری کند، پیشگیری از بیماری‌های روحی مانند افسردگی را یکی از نتایج ترویج ورزش در میان این قشر ذکر کرد.

پدرام فر، اهمیت ورزش برای بانوان در شهری مانند کاشان که دارای ملاحظات و معذورات مذهبی است را مضاعف دانست و گفت: بانوی کاشانی در هر محیطی و با هر فضایی نمی‌تواند حضور داشته باشد بنابراین فراهم کردن بستر مناسب ورزش برای بانوان کاشانی یک امر ضروری محسوب می‌شود.

وی، با انتقاد از وجود برخی مراکز ورزشی بانوان در بخش خصوصی که شرایط و ارزش‎های فرهنگی و اجتماعی دارالمومنین را رعایت نمی‌کنند خواستار توسعه مجموعه‎ها و فضاهای ورزشی ویژه بانوان تحت نظارت نهادهایی مانند شهرداری شد.
برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
نصب 700 تابلو نامگذاری معابر در سال 98 ممنوعیت حضور در پارک‌ها و بوستان‌های کاشان در روز طبیعت طراحی و تجهیز خودروهای آتش نشانی برای مقابله با کرونا انجام ۴۱ عملیات توسط آتش‌نشانان کاشانی حمایت و مراقبت بهداشتی از پاک‌بانان و خانواده‌های آنان فعالیت اتوبوس‌های شهری کاشان متوقف است آماده‌باش آتش نشانی کاشان در هفته های نخستین سال جدید آخرین چلچراغ توسعه سال 98 با «خیابان میرعماد» پیوند می‌خورد كاشان بدون حادثه شب چهارشنبه آخر سال را سپري كرد اقدامات مختلف قرارگاه پدافند زیستی و پایگاه بسیج شهرداری برای مقابله با کرونا