تاریخ خبر:۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

شهردار کاشان:

جشنواره نمایش های آیینی سنتی فرصتی برای بازگشت به خویش است

شهردار کاشان در دیدار با مسئولان برگزاری جشنواره نمایش های آیینی سنتی اظهار کرد: جشنواره نمایش های آیینی سنتی فرصتی برای بازگشت به خویش است.

سعید ابریشمی راد، در دیدار با مسئولان برگزاری جشنواره نمایش های آیینی سنتی اظهار کرد: یکی از برنامه‌های اصلی مدیریت شهری کاشان تبدیل این خطه به شهر رویدادها بوده و برگزاری جشنواره‌های ملی تئاتر مهر و بین‌المللی کتاب کودک و نیز جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان، نمونه‌هایی از این حرکت است.

وی با تأکید بر آمادگی کامل مجموعه شهرداری برای همکاری در برگزاری جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی خاطرنشان کرد: این جشنواره، فرصتی برای بازگشت به خویش است همان اتفاقی که متاسفانه در سال‌های اخیر، با گسست میان فرهنگ گذشته و امروز نادیده گرفته شده است اما همچنان امیدواریم که با اتصال به فرهنگ گذشته و جلوگیری از گسستن ریشه فرهنگی، بتوانیم به این مهم دست یابیم.

شهردار کاشان با بیان اینکه، برگزاری نمایش‎های آیینی متعلق به پیشینیان به معنای ارتجاع نیست گفت: در حقیقت ما می گوییم به چه فرهنگی تعلق داشته و از کدام مبدأ و سیر به موقعیت کنونی رسیده‌ایم.

ابریشمی راد با اذعان به دور افتادن اتفاقات هنری از منبع ادبیات غنی و اصیل عنوان کرد: اگر بتوانیم سلایق افراد مختلف را به این جشنواره معطوف و جذب کنیم، گام اساسی را برداشته‌ایم و باید تمام تلاش بر مردمی تر شدن رویدادهایی مانند جشنواره نماش های آیینی سنتی باشد.

شایان ذکر است این دیدار در حاشیه سفر داوود فتحعلی بیگی دبیر جشنواره نمایش های آیینی سنتی و مهدی حاجیان عضو ستاد مرکزی و مسئول دبیرخانه جشنواره برای یررسی شرایط و میزان آمادگی کاشان برای برگزاری این رویداد فرهنگی صورت گرفت.

برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
احداث ساختمان پلاتو در فرهنگسرای مهر پیشرفت عملیات اجرایی 3 خانه فرهنگ در کاشان اجرای فاز نخست بازسازی خانه عباسیان با 15 میلیارد ریال اعتبار تخریب و آزاد‌سازی ملک در بلوار شهید اردهال اجرای عملیات بهسازی پیاده‌روها و معابر فرعی بلوار بهارستان آموزش‌های شهروندی موجب قانونمند شدن شهروندان می‌شود برگزاری مانورعملیاتی در مجتمع مسکونی توسط آتش نشانان کاشانی دوره پانزدهم زمان بلوغ جشنواره سراسری تئاتر مهر است توسعه و ارتقای جایگاه هنر کاشان هدف مهم جشنواره سراسری تئاتر مهر راه‌اندازی سازمان الکترونیکی و حذف کاغذ از چرخه مکاتبات در تمامی واحدهای شهرداری