تاریخ خبر:۱۳۹۸ سه شنبه ۲۵ تير | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

معاون خدمات شهری شهرداری کاشان مطرح کرد

اجرایی شدن برنامه های مدیریت پسماند شهری با تعامل معتمدین و شهروندان

دومین نشست مشترک مدیریت شهری و معتمدین ناحیه سه منطقه چهار با حضور معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کاشان با موضوع بررسی روش های اجرای طرح مدیریت جمع آوری زباله در سطح شهرک برگزار شد .

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کاشان در این نشست اظهار کرد: کاشان شهری است با شرایط خاص خود که  باید با توجه به همین شرایط برای آن برنامه ریزی کرد بنابراین بایستی، بازنگری جدی در زمینه مسائل خدمات شهری آن صورت پذیرد.

محمدرضا خالدی با اشاره به خصوصیات جغرافیایی شهرستان افزود: در زمینه مدیریت پسماند و تنظیف مطالعاتی صورت گرفته که در راستای نیل به اهداف مدیریت شهری در این مهم برنامه هایی  در دستور کار قرار گرفته که برای اجرایی شدن آن ها همفکری معتمدین و البته همکاری شهروندان را می طلبد.

در این نشست که موافقان و مخالفان طرح حذف فان‌های زباله به ارائه دیدگاه های خود پرداختند مدیر منطقه چهار ضمن تقدیر از حضور معتمدین در این نشست افزود: از مشخصه های پیشرفت شهری حضور نمایندگان مردمی است که دغدغه مدیریت شهری را شناخته و آن را در اتخاذ تصمیمات جامع همراهی  مب کنند.

ابولفضل ساروقیان با اشاره به مضرات وجود فان های زباله در سطح مسکن مهر گفت: علاوه بر مشکلات زیست محیطی و اجتماعی از قبیل بیماری های ممکن از طریق زباله و شیرابه آن و همچنین معضل وجود دوره گردها،هزینه ای بالغ بر 10میلیارد ریال سالیانه خرج جمع آوری پسماند و نظافت شهرک خاتم الانبیا(ص) می گردد که با اجرای این طرح می توان این هزینه را در مصارف فرهنگی اجتماعی مسکن مهر هزینه کرد.

در پایان این جلسه مقرر شد قبل از حذف کامل فان های سطح شهرک ابتدا فان های با حجم کوچک و به صورت اختصاصی برای هر بلوک ساختمانی تحویل مدیران بلوک ها گردیده  و سپس با اطلاع رسانی مناسب جهت ساعات جمع آوری زباله در سطح مسکن مهر به صورت تدریجی نسبت به انجام این مهم اقدام گردد.

قابل ذکر است ساعت شروع و پایان جمع آوری زباله در شهرک خاتم الانبیا مطابق برنامه زمان بندی شده  در اختیار مدیران مجتمع ها قرار می گیرد انجام خواهد گرفت.
برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
تقویت مشارکت‌‌جویی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر مدیریت مصرف نخستین گام در کاهش پسماند است بیش از 9 هزار مترمربع بتن‌ریزی در سطح معابر فرعی منطقه دو پروژه زیرگذر در طلایی‌ترین زمان خود بعد از یک دهه طرح مطالعاتی اجرا شد برگزاری جشنواره شهروندی پسماند و بازیافت با عنوان "زیستاک" تملک بیش از 60 هکتار زمین در محدوده شهری مردم جبهه نخست مقابله با تخریب‌گران زیبایی شهر هستند «انتقام سخت» یکی از جلوه‌های موفقیت نظام اسلامی بود انجام اقدامات استقبال از بهار با محوریت ارتقای «زیبایی» و «نظم و انضباط»شهری برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌سازی متناسب با غنای فرهنگی و تاریخی کاشان