تاریخ خبر:۱۳۹۸ دوشنبه ۲۴ تير | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

درختان پهن برگ در کاشان از خزان زودرس مصون شدند

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کاشان گفت:درختان پهن برگ در کاشان از خزان زودرس مصون شدند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کاشان گفت: با هدف کاهش سموم و گرد و غبار بر روی شاخ و برگ درختان و همچنین برای جلوگیری از خزان زودرس، شست‌وشوی درختان پهن برگ سطح شهر اجرا شد.

  حمیدرضا ممیز  افزود: با توجه به تغییر شرایط آب و هوا، کاهش رطوبت محیط و شیوع ریزگردها به ویژه در فصل تابستان، درختان و فضای سبز به دلیل برهم خوردن تعادل بین جذب آب توسط ریشه و دفع آن توسط برگ‌ها، فضای سبز دچار خزان زودرس و یا حتی حالت خشکیدگی می‌شوند. 

به گفته وی شست‌وشوی درختان سطح شهر موجب طولانی شدن عمر درخت می‌شود و با تمیز شدن سطح برگ‌ها، عملکرد تنفس و تعریق به حالت عادی بر می‌گردد. 

ممیز بیان کرد: این اقدام با اولویت شستشوی درختان پهن برگ و نیز ترون‌های موجود در بلوارها و رفیوژها با توجه به قرارگیری در معرض انواع دوده، سرب و گازهای خودروهای در حال تردد که در خیابان‌ها در تماس با انواع آلودگی و گرد و غبار هستند، صورت گرفت.
برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
میزبانی پارک جوان از خانواده‌های کاشانی با آب‌نمای کف‌خشک و موزیکال نخستین آب‌نمای کف‌خشک و موزیکال در کاشان به بهره‌برداری رسید اجرای پروژه‌های برخوردار از فناورهای روز در منطقه توسعه شهری بهره‌برداری از آب‌نمای کف‌خشک موزیکال در کاشان آیین ویژه تقدیر از مقام خبرنگار بهره‌برداری از 3 پروژه با اعتبار 49 میلیارد ریال در منطقه دو تأثیرگذاری چشمگیر روند تعریض و پروژه‌های ترافیکی در منطقه دو اقدام شهردار در جلب مشارکت معتمدین محلی قابل تقدیر است اجرای کارهای بزرگ در شهر با پرهیز از «خدشه به اعتماد مردم» و «تضییع بیت‌المال» آزاد سازی ملک در خیابان آیت الله کاشانی