تاریخ خبر:۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۹ تير | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

در سه ماهه نخست سال جاری صورت گرفت

افزایش 41 درصدی صدور پروانه های ساختمانی در کاشان

معاون شهرسازی شهرداری کاشان از افزایش 41 درصدی تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال 97 خبر داد.

حسن نعناکار در گفت و گو با رادیو کاشان اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری، تعداد 309 پروانه ساختمانی به مساحت زیربنای 120 هزار و 888 متر مربع صادر شده که از نظر تعداد رشد 41 درصدی و از لحاظ مساحت زیربنا افزایش 51 درصدی را نشان می دهد.

وی، همچنین با اشاره به آمار شهرسازی در سال 97، تعداد یک هزار و 14 مورد پرونده صدور پروانه ساختمانی در مناطق پنج گانه با مساحت زیربنای 389 هزار و 667 متر مربع را یادآور شد و گفت: علاوه بر آن، 441 مورد اصلاح پروانه، 362 مورد تمدید پروانه، 629 مورد گواهی صدور، 190 مورد مجوز و 11 هزار و 365 مورد مفاصاحساب و 316 مورد تفکیک اراضی در این مدت صورت گرفته است.

معاون شهرسازی شهرداری کاشان، همچنین به عملکرد کمیسیون های بدوی و تجدیدنظر ماده 100 در سال 97 نیز اشاره و عنوان کرد: در کمیسیون بدوی 201 جلسه برای بررسی 2 هزار و 836 پرونده مطروحه تشکیل گردیده و 98 جلسه نیز برای بررسی مجدد یک هزار و 365 مورد پرونده در کمیسیون تجدیدنظر برگزار شده است.

به گفته نعناکار، در سال 1397تعداد احکام منجر به تخریب، در کمیسیون بدوی 293 مورد و در کمیسیون تجدیدنظر 164 مورد بوده است.

وی، در خصوص کمیته نما، آغاز مقدمات آن از اواخر سال 1392 در قالب فعالیت مشاور و تهیه الگوهای نما در داخل شهر با توجه به اقتضائات منطقه ای و تدوین دفترچه قوانین و مقررات را متذکر شد و افزود: این کمیته که از آبان‌ماه سال 1395 فعالیت خود را آغاز کرده با تشکیل 104 جلسه نسبت به بررسی 550 مورد پرونده اقدام کرده است.

معاون شهرسازی شهرداری کاشان تأکید کرد: کمیته نما با تعیین الزامات نماهای ساختمانی مبتنی بر شرایط فرهنگی و اقلیمی کاشان، مسئولیت نظارتی و کنترلی خود را به صورت جدی انجام می‌دهد.

نعناکار، همچنین در پایان با تأکید بر عزم جدی مدیریت شهری برای مقابله با ساخت و سازهای غیرقانونی و تخلفات در این حوزه بیات کرد:این کنترل و بازدارندگی که از طریق ستاد انضباط شهری و حضور شهربان‌ها در محل ساخت و سازها، صورت می‌گیرد در مرحله نخست اخطار و در مراحل بعدی برخوردهای قانونی نظیر ارجاع به کمیسیون ماده 100، تعطیلی فرآیند ساخت و ساز و... را به دنبال دارد.

وی، از شهروندان خواست پیش از هر ساخت و سازی، به صورت کامل و دقیق نسبت به دریافت مجوزهای لازم و پروانه ساختمان اقدام کنند تا در میانه فرآیند اجرا با مشکلات مختلف در این زمینه مواجه نشوند.
برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
احداث ساختمان پلاتو در فرهنگسرای مهر پیشرفت عملیات اجرایی 3 خانه فرهنگ در کاشان اجرای فاز نخست بازسازی خانه عباسیان با 15 میلیارد ریال اعتبار تخریب و آزاد‌سازی ملک در بلوار شهید اردهال اجرای عملیات بهسازی پیاده‌روها و معابر فرعی بلوار بهارستان آموزش‌های شهروندی موجب قانونمند شدن شهروندان می‌شود برگزاری مانورعملیاتی در مجتمع مسکونی توسط آتش نشانان کاشانی دوره پانزدهم زمان بلوغ جشنواره سراسری تئاتر مهر است توسعه و ارتقای جایگاه هنر کاشان هدف مهم جشنواره سراسری تئاتر مهر راه‌اندازی سازمان الکترونیکی و حذف کاغذ از چرخه مکاتبات در تمامی واحدهای شهرداری