تاریخ خبر:۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۳ خرداد | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

با حضور گسترده گردشگران و خانواده های کاشانی

سومین آیین ملی گل غلتان در خانه طباطبایی‌ها برگزار شد

سومین آیین ملی گل غلتان با حضور گسترده شهروندان، خانواده‌ها و گردشگران داخلی و خارجی در خانه طباطبایی ها برگزار شد.

شهردار کاشان در این آیین ملی، با بیان اینکه شهرداری متعلق به مردم است اظهار کرد: بر این مبنا هر کاری که مدیریت شهری انجام می دهد بُعد اجتماعی داشته و یکی از وظایف آن کاهش آسیب های اجتماعی است.

سعید ابریشمی راد خاطرنشان کرد: ایرانیان باستان هر موضوعی را بهانه ای برای دور هم بودن استفاده می کردند و آیین گل غلتان هم از جمله این برنامه هاست تلاش ما این است که در ارتقای فرهنگ شادی گام برداریم چرا که هر ملت شادی، قدرتمند است.

همچنین در این آیین، ابوالفضل زارع شهردار برزک عنوان کرد: برنامه های متعددی در طول سال در منطقه فرهنگی کاشان برگزار می شود که گل‌غلتان یکی از آنهاست و برگزاری اینگونه آیین‌ها می تواند در ارتقای معرفی آداب و سنن موثر باشد.

 اهتزاز پرچم متبرک به آستان سالار شهیدان، رونمایی از لوح یادبود آیین،اجرای موسیقی توسط هنرمندان برجسته نظیر امین الله رشیدی، ارائه هنرهای سنتی ویژه منطقه فرهنگی کاشان، نمایش طنز، اجرای انجام نمادین آیین گل غلتان و... بخشی از برنامه های سومین آیین ملی غلتان محسوب می شد.

برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
نخستین آب‌نمای کف‌خشک و موزیکال در کاشان به بهره‌برداری رسید اجرای پروژه‌های برخوردار از فناورهای روز در منطقه توسعه شهری بهره‌برداری از آب‌نمای کف‌خشک موزیکال در کاشان آیین ویژه تقدیر از مقام خبرنگار بهره‌برداری از 3 پروژه با اعتبار 49 میلیارد ریال در منطقه دو تأثیرگذاری چشمگیر روند تعریض و پروژه‌های ترافیکی در منطقه دو اقدام شهردار در جلب مشارکت معتمدین محلی قابل تقدیر است اجرای کارهای بزرگ در شهر با پرهیز از «خدشه به اعتماد مردم» و «تضییع بیت‌المال» آزاد سازی ملک در خیابان آیت الله کاشانی یک ساختمان و 2 معبر پروژه‌های نهمین هفته چلچراغ توسعه