تاریخ خبر:۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۳ خرداد | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

رئیس شورای ترافیک استان اصفهان در خصوص جلسه پروژه زیرگذر:

با توجه به موافقین، می‌توانستیم رأی گیری و به جمع بندی نهایی برسیم

رئیس شورای ترافیک استان اصفهان در خصوص جلسه پروژه زیرگذر بیان کرد:با توجه به موافقین، می‌توانستیم رأی گیری و به جمع بندی نهایی برسیم.

حجت الله غلامی اظهار کرد: طرح توسط مشاور مترا با مطالعات گسترده، مدل های ریاضی نرم افزارهای خاص ترافیکی و همچنین آمارگیری های محلی صورت گرفته در جلسه شورای ترافیک استان با توضیحات کامل مطرح شد، تعداد زیادی از کارشناسان و اعضای شورای ترافیک موافق اجرای طرح بودند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد موافقین اعضای شورای ترافیک می توانستیم رأی گیری کرده و سپس پروژه جمع بندی کنیم اما نکته ای که هست ما کمتر در جلسات از رأی گیری استفاده نموده و بیشتر به سمت فرآیند اقناعی می رویم و آنقدر بحث کارشناسی را ادامه بدهیم تا به جمع بندی نهایی برسیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان افزود: برای آنکه به جمع بندی نهایی برسیم قرار شد مخالفین طرح تا پنچ شنبه هفته جاری نقطه نظرات و سوالات خود را در مورد طرح به دبیرخانه شورای ترافیک استان ارسال کرده و شورای ترافیک این نظرات را تحویل مشاور دهد.

غلامی ادامه داد: نهایتا چهارشنبه هفته آینده جلسه شورای ترافیک استان(بنابر امکان حضور اعضا) در کاشان یا اصفهان برگزار می شود؛ در این جلسه مشاور طرح به سوالات کتبی مخالفین طرح پاسخ می دهد و یا نقطه نظرات اصلاحی در طرح اعمال شود. 

وی خاطرنشان کرد: در جلسه چهارشنبه آینده بعد از ارائه موضوع و انجام مذاکرات، طرح به رأی گیری گذاشته شده و هر آنچه که رأی اعضای شورای ترافیک استان باشد به عنوان مصوبه ابلاغ می شود.

غلامی با بیان اینکه مشاور مترا، به طور کامل از طرح دفاع کرده، نقطه نظرات خوبی در مورد طرح داشته و مطالعات گسترده ای را در مورد آن انجام داده است گفت: مهم ترین موضوع این است که مطالعات مشاور مبتنی بر طرح های فرادستی شامل طرح های جامع و تفصیلی است.خوشبختانه یکی از قوی تری مشاورین کشور طرح تفصیلی و همچنین طرح جامع کاشان را تهیه کرده است.

وی یادآور شد: محور مورد بحث در پروژه، در طرح جامع به صورت تقاطع غیرهمسطح پیش بینی شده و عملا هر مشاوری که کار ترافیکی را عهده دار شود باید این محور را به عنوان یکی از محورهای شریانی درجه یک هست باید بر اساس طرح های فرادست چاره اندیشی کند.

رئیس شورای ترافیک استان اصفهان اضافه کرد: مشاور مترا با رعایت تمام مبانی، کار کارشناسی را انجام داده است اما با توجه به پرسش های همراه با جزییات برخی اعضا و لزوم به همراه داشتن مستندات از سوی مشاور مقرر شد هفته آینده به این پرسش ها پاسخ داده شود.

غلامی با بیان اینکه مشاور هگزا نیز یکی از مهم ترین مشاورهای پل ساز کشور و فعال در مقیاس بین المللی مسئول طراحی پل زیرگذر شده است گفت: علاوه بر مترا و هگزا، از کارشناسان محلی نیز استفاده شده کارشناسانی که نزدیک 25 سال در طرح های ترافیکی استان فعالیت داشته اند.

وی تأکید کرد: با توجه به موانعی که یکی پس از دیگری بر سرراه پروژه های اجرایی وجود دارد و در شرایط سخت و رکود شدید، اینکه شهرداری ایستاده و از بزرگ ترین پروژه شهری حمایت می کند شایسته تقدیر است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان، با اشاره به مجزا بودن بحث اجرا و کار کارشناسی تصریح کرد:برای اجرای پروژه های سنگین به شهرداری کاشان باید دست مریزاد گفت، بهترین مشاور به لحاظ اجرایی هگزا، پیمانکار قوی و پشتوانه مالی شهرداری در این پروژه بی نظیر است.

غلامی افزود: ترجیحم به عنوان رئیس شورای ترافیک استان اصفهان این است که پیش از آنکه نقطه نظرات تمام اعضا و جمع بندی نهایی ارائه نشود نظر خود را عنوان  نکنم تا ذهنیتی ایجاد نشود و نظر خود را به اعضا تحمیل نکرده باشم.

برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
جلوگیری از آتش سوزی کفش فروشی در خیابان اباذر افزایش 90 درصدی بودجه عمرانی منطقه چهار در سال 99 هشدار آتش‌نشانی نسبت به افزایش آتش‌سوزی مزارع کاشان اجرای بیش از 30 پروژه فعال عمرانی در منطقه سه دوربرگردان بلوار ساحلی به درب اصفهان در پیچ آخر خروج فاز یک ناجی‌آباد از محرومیت و بن‌بست با اقدامات عمرانی شهرداری اجرای مراحل تکمیلی پروژه علامه فیض کاشانی(ره) نمی‌توان مشکلات ده‌ها ساله‌ را در یک دوره مدیریت شهری حل کرد عملیات آتش نشانان در پی سقوط کارگر ۴۱ ساله به‌روز رسانی نقشه هوایی شهر با استفاده از تکنولوژی‌‎های جدید