تاریخ خبر:۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۹ ارديبهشت | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

◽️آتش نشانی کاشان به سامانه مدیریت عملیات، آموزش و پیشگیری مجهز می شود

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت:آتش نشانی کاشان به سامانه مدیریت عملیات، آموزش و پیشگیری مجهز می شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان  گفت: در راستای تحول ، توسعه و به روز رسانی خدمات سازمان از جمله فرماندهی عملیات ومدیریت ایستگاه‌های عملیاتی و فعالیت های اجرائی در حوزه خدمات ایمنی بهره مندی از فناوری ها و تکنولوژی روز دنیا به عنوان عاملی بسیار تاثیرگذار امری اجتناب ناپذیر است.

چایچی خاطرنشان کرد:این سامانه با هزینه ای بالغ بر یک میلیاردریال  تهیه و ساماندهی تمامی فرایند های عملیاتی، اجرایی، نیروی انسانی،گزارش گیری و ....خدمات مراکز آتش نشانی را مبتنی برمختصات مکانی و در قالب یک سامانه هوشمند و با بهره گیری از لایه های مختلف GIS و طی مدت زمان  100 روز با بومی سازی پیاده سازی واجرا خواهد شد.

وی ضمن اعلام خدمات  سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی به عنوان ضروری ترین خدمات مورد نیاز شهروندان گفت: استفاده بهینه از ظرفیتهای نیروی انسانی وتجهیزات امدادی، افزایش سرعت عمل، کاهش خسارات مالی و جانی حادثه دیدگان، کاهش احتمال خطاهای عمیاتی، ارتقاء سطح دقت بیشتر دریافت نشانی و کروکی دقیق محل وقوع حوادث و کاهش تماسهای غیرضروری و مزاحمین تلفنی سامانه ۱۲۵ از نتایج بهره مندی از این سامانه نرم افزاری با نام " مهار " خواهد بود.

این مسئول متذکر شد: بهره مندی از فناوری اطلاعات در مدیریت منابع انسانی و نحوه به‌کارگیری تجهیزات، جزو ضرورترین اموری است که از هر مرکز آتش نشانی انتظار می رود. چه بسا در هنگام بروز سوانح پیچیده و متعدد و حتی بروز بحران به دلیل عدم بهره مندی از سامانه های نرم افزاری علی رغم حضور تمامی امکانات سخت افزاری و نیروی انسانی متخصص صرفاً بدلیل عدم فرماندهی مناسب شاهد صدمات جبران‌ناپذیری هستیم که هر ساله در رسانه های عمومی به آن پرداخته می‌شود.

وی اضافه کرد: در این شرایط زحمات خدمتگزان خدوم این مراکز در سایه این اشتباهات نادیده گرفته می شود و این سازمان در نظر دارد با بهره مندی از این سامانه فصل جدیدی از شیوه نوین مدیریت و اداره سازمان در حوزه های مختلف عملیاتی و آموزش و پیشگیری را رقم بزند.

برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
به‌روز رسانی نقشه هوایی شهر با استفاده از تکنولوژی‌‎های جدید تعطیلی اماکن تاریخی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در عید فطر اجرای اتوماسیون‌ ثبت درخواست‌های صدور پروانه در شهرداری جمع‌آوری ۱۷۰ تن پسماند پوشال کولر از منطقه سه بهره‌برداری از فاز نخست فیبر نوری شهرداری کاشان شهروندان در عید فطر به هیچ‌کدام از آرامستان‌های شهر مراجعه نکنند مراسم عيد سعید فطر امسال بر مزار اموات برگزار نمی‌شود تناسب و هم‌فکری مولفه ازدواج پایدار است زیر سازی بیش از ۲۱۴ هزار متر مربع از معابر منطقه پنج شهرداری رفع سدمعبر پشتوانه شرعی دارد