تاریخ خبر:۱۳۹۸ جمعه ۳۰ فروردين | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

مدیر منطقه دو شهرداری کاشان خبر داد

جمع آوری بیش از22 هزار تن زباله در سال 97

مدیر منطقه دو شهرداری از جمع آوری بیش از 22 هزار تن زباله در سال 97 خبر داد.

احمدشاه بالایی از جمع آوری بیش از 22 هزار تن زباله در سال 97 خبر داد و گفت: میانگین تولید زباله هر شهروند روزانه 650 گرم است و برای جمع آوری هرکیلو گرم زباله از مبدأ تا مقصد (دفن در چاله) ۱۲۰۰ ريال هزینه می‌شود. 
 
وی افزود: در سال گذشته بیش از چهار هزارسرویس نخاله ساختمانی در سطح نواحی سه گانه منطقه دو جمع آوری و در محل های مجاز  تخلیه شده است. 
 
مدیر منطقه دو  شهرداری در ادامه از 2682 مورد اخطاریه نخاله وپسماند واطلاع رسانی موارد پسماند به بیش از 5هزار خانوار خبر داد و افزود: پاکسازی و محصور نمودن زمین های بایر، اجرای تبصره ۱۴و بند۲۰، حفرچاه جذبی ،لایروبی چاه ،شستشوی المان ها ، اجرای کانیوو ،اخطار و پر نمودن گودهای رها شده وهمچنین  پاکسازی مسیر رودخانه ها و...از جمله مواردی بوده که طی این مدت در دستورکار نواحی و حوزه معاونت خدمات شهری منطقه بوده است. 
 
گفتنی است  تنظیف روزانه در سطح منطقه توسط 121کارگرخدماتی و همچنین عملیات جمع آوری و حمل زباله ،شاخ و برگ  با 28کارگر خدماتی و7دستگاه نیسان و 7دستگاه پرس مکانیزه زباله انجام می شود. 
 
شاه بالایی بر لزوم آموزش شهروندان تاکید کرد و افزود: جمع‌آوری زباله از مبدا و تفکیک آن از مسائل مهمی است که نیازمند فرهنگ‌سازی و آموزش صحیح به شهروندان بوده و جمع‌آوری زباله در نوبت روز هزینه‌های مازادی در بر داشته که با بیرون گذاشتن زباله ساعت ۹ شب می‌توان این هزینه ها را صرف فعالیت‌های مفیدِ دیگر کرد.
برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
به‌روز رسانی نقشه هوایی شهر با استفاده از تکنولوژی‌‎های جدید تعطیلی اماکن تاریخی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در عید فطر اجرای اتوماسیون‌ ثبت درخواست‌های صدور پروانه در شهرداری جمع‌آوری ۱۷۰ تن پسماند پوشال کولر از منطقه سه بهره‌برداری از فاز نخست فیبر نوری شهرداری کاشان شهروندان در عید فطر به هیچ‌کدام از آرامستان‌های شهر مراجعه نکنند مراسم عيد سعید فطر امسال بر مزار اموات برگزار نمی‌شود تناسب و هم‌فکری مولفه ازدواج پایدار است زیر سازی بیش از ۲۱۴ هزار متر مربع از معابر منطقه پنج شهرداری رفع سدمعبر پشتوانه شرعی دارد