تاریخ خبر:۱۳۹۸ جمعه ۲۳ فروردين | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

شهردار کاشان:

برای اعتلای دوباره تمدن کاشان نیازمند تولید دانش هستیم

شهردار کاشان در پانزدهمین جشنواره علمی پژوهشی «جوانه می‌زنم تا آفتاب بتابد»بیان کرد:برای اعتلای دوباره تمدن کاشان نیازمند تولید دانش هستیم.

سعید ابریشمی راد در پانزدهمین جشنواره علمی پژوهشی «جوانه می‌زنم تا آفتاب بتابد»، با تأکید بر منجر شدن دانش به شناخت جهان، طبیعت و مفاهیم انسانی اظهار کرد:در حقیقت چنین جشنواره‌هایی دروازه‌هایی هستند که می‌توانند دانش را به شناخت سودمند برای جامعه تبدیل کنند.

وی با انتقاد از رویه های آموزشی و علمی موجود در منحصر کردن دانش به یک فرمول یا چارچوب خاص خاطرنشان کرد: آن تولید دانشی می‌تواند مثمرثمر باشد که بتواند باری را از روی دوش اجتماع بردارد یا دردی از آلام جامعه را درمان کند.

شهردار کاشان در ادامه با بیان اینکه تمدن ایران به تمدن سیلک و خطه کاشان مدیون است تصریح کرد: فرزندان این دیار کهن باید بدانند کاشان کجاست و کاشانی کیست، سرزمینی که در هیچ دوره تاریخی مرکز و مورد عنایت حاکمیت قرار نداشته و تمام اتفاقات خوب توسط مردمان بزرگش رقم خورده است.

ابریشمی راد با اذعان بر اینکه زمانی شکوه تمدن در کاشان روبه افول نهاد که تولید دانش در آن متوقف شد گفت: زمانی که تقلید جای تولید دانش را گرفت و پدران و نیاکان ما کاری جدید و طرحی نو ارائه نکردند روند رشد کاشان با وقفه همراه شد.

وی تولید دانش و پرورش شاخصه های اخلاقی را نیازهای امروز نظام آموزشی در کاشان دانست و آن را مقدمه ای را برای حرکت دوباره این خطه در مسیر اعتلای دوباره اش قلمداد کرد.

برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
نیروهای نظامی و انتظامی ضامن آرامش و امنیت مردم‌ هستند جمع آوری بیش از22 هزار تن زباله در سال 97 اعزام محموله‌ کمک کاشانی‌ها به سیل‌زدگان جنوب کشور اجرای ۱۳۳ هزار متر مربع آسفالت در معابر منطقه پنج بیش از 18 میلیارد ریال هزینه جدول گذاری و بلوک فرش در منطقه دو انعقاد 102قرارداد در حوزه پیمان و رسیدگی منطقه پنج اجرای طرح نظرسنجی از گردشگران نوروزی کاشان تولید 150 تا 200 تن آسفالت برای ترمیم آسفالت معابر کاشان کاهش ۶درصدی پسماند در منطقه چهار آسفالت بیش از نیم‌میلیون متر مربع از معابر کاشان