تاریخ خبر:۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد | انتشار دهنده: مرکز تولیدات و پژوهش‌های رسانه‌ای شهرداری کاشان |
چاپ خبر

در ماه مبارک رمضان و باهدف آموزش تغذیه صحیح روزه داران صورت می گیرد

برگزاری دورهمی سلامت با تدابير تغذيه در سراهای محله کاشان

"دورهمی سلامت"با رویکرد تدابیر تغذیه در ماه مبارک رمضان در سراهای محله تحت نظارت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برگزار می شود.

معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با تاکید بر اینکه آگاهی از اصول تغذیه صحیح در ماه مبارک رمضان به منظور حفظ سلامت ضروری است گفت: مدیریت اجتماعی این سازمان،  همزمان با ماه مبارک رمضان با هدف ارتقای سطح سلامت جامعه اقدام به برگزاری برنامه آموزشی تحت عنوان"دورهمی سلامت"با محوریت روزه بگیرید تا سالم بمانید به منظور آموزش روش های سالم تغذیه در زمان روزه داری و تاثیر آن بر سلامت افراد نموده است.

سید ابوالفضل بنی حسینی  با اشاره به اینکه  روزه داری ماه مبارک رمضان علاوه بر آثار روحی و معنوی، اثرات جسمانی بسیار ارزشمندی دارد اظهار داشت: در راستای ارتقاء دانش عمومی تغذیه شهروندان در ماه رمضان، "دورهمی سلامت" در قالب کارگاه آموزشی اصول تغذیه صحیح در ماه مبارک رمضان ویژه سراهای محله شهدای خزاق، شهید محتشمی، شهیدان رضازاده، شهدای حسن آباد و سرای محله شهید معمار تدارک دیده شده که با همکاری معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار می شود.

وی خاطر نشان کرد: در این کارگاه آموزشی مخاطبان و شرکت کنندگان با  تغذیه صحیح در ماه مبارك رمضان به عنوان یكی از مهم‌ترین مواردی كه باید به آن توجه کرد تا از عوارض جسمی و عصبی جلوگیری شود و همچنین تغذیه درست برای پیشگیری از بیماری های مزمن، اصول صحیح تغذیه برای کنترل وزن آشنا می شوند.

معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان یادآور شد: در برنامه آموزشی"دورهمی سلامت" کارشناس تغذیه  توضیحاتی در مورد چگونگی مصرف مواد غذایی در مواقع افطار و سحر ، میزان پروتئین و انرژی آن،  مواد غذایی و چگونگی هضم و جذب مواد غذایی ، چگونگی انتخاب غذاها و نوشیدنی مناسب در زمان روزه داری در فصل تابستان ، تاثیرات روزه داری بر جسم و جان انسان، شیوه صحیح صرف افطار و تنوع غذائی در این ماه مطالب و نکات ارزنده ای را برای روزه داران بیان می کند.

سید ابوالفضل بنی حسینی، آشنایی بیشتر شرکت کنندگان با روش های نوین تغذیه سالم و توجه آنان به مساله حساس تغذیه در حفظ سلامت بویژه در ماه رمضان، ارتقای سلامت شهروندی با تاکید بر تغذیه سالم را از جمله اهداف این برنامه برشمرد.

گفتنی است، برگزاری "دورهمی سلامت" با رویکرد تدابیر تغذیه در ماه رمضان  ویژه سراهای محله یکی از سری برنامه‌های "ضیافت خوبان" معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در این ماه است که در آن آموزش هایی ویژه نوع تغذیه مردم، شناخت غذاهای سالم و این که شهروندان چه غذاهایی را مصرف کنند که سالم باشد به آن‌ها ارائه می‌شود.


برچسب ها

نظرات:

ارسال نظر

لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب ارسال فرمایید.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخــرین خبــرها
صدور بیش از 20هزار متر مربع پروانه ساختمانی اتمام آسفالت خیابان بعثت با هشت ونیم میلیارد ریال اعتبار آزادسازی ملکی به مساحت 120مترمربع در راوند آزاد سازی ملکی در بلوارمفتح با 700 میلیون ریال اعتبار هیچ اتفاق مهمی بدون پژوهش رخ نمی‌دهد قاصدک در پایتخت کتاب ایران به پرواز درآمد صدور بیش از 52هزار متر مربع پروانه ساختمانی اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری در راس توسعه و ساخت‌وساز شهری دمیدن جان تازه به آب انبار گذرخان با حفظ کاربری آن پاسخ شهردار کاشان به دغدغه‌های شهروندان در مورد کریدور زیرگذر