یکصد و شصت و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کاشان
گزارش عملکرد حوزه حقوقی شهرداری در صحن علنی شورا ارائه شد

یکصد و شصت و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کاشان روز سه‌شنبه مورخ۹۹/۹/۴با محوریت ارائه گزارش عملکرد حوزه حقوقی شهرداری و بررسی مشکلات موجود در پرونده‌های این حوزه، بررسی نامه‌های هیات تطبیق شهرستان در خصوص مصوبات جلسه صد و شصت و ششم شورای شهر و بررسی مصوبات کمیسیون‌های تخصصی برگزار شد.

در ابتدای صد و شصت و هشتمین نشست رسمی ،علیرضا پورعسگری رئیس شورای شهر به شرح و توضیح مسائل مطرح شده در نشست صمیمانه رئیس، اعضای شورای ‌شهر و شهردار با استاندار اصفهان پرداخت و گفت: هدف این نشست بررسی و هم اندیشی در خصوص موضوعات کلان مدیریت شهری کاشان به ویژه مسائل موجود در حوزه مسکن، شهرسازی و میراث فرهنگی بوده است.

در ادامه پورعسگری با تشکر از زحمات و همراهی دستگاه قضایی اظهار کرد: با وجود شرایط خاص حاکم بر جامعه مثل مشکلات اقتصادی و شیوع ویروس کرونا دستگاه قضایی انصافا نظر مثبتی در جهت حل مشکلات سیستم شهرداری دارد.

▫️رئیس شورای اسلامی شهر کاشان خواستار توجه اساسی به پرونده های کلان قضایی شهرداری که منجر به صدور آراء قضایی در مرحله اجرا گردید شد.

وی افزود: مشاوران حقوقی شهرداری توضیحات لازم پیرامون پرونده های حقوقی مرتبط با مدیریت شهری را ارائه کنند تا با رایزنی و همفکری بتوانیم مشکلات این پرونده‌ها را بررسی و حل کنیم.

همچنین سعیدابریشمی راد، شهردارکاشان در این نشست با بیان اینکه هنگام شروع دوره مسئولیتش مناطق شهرداری واحد حقوقی جداگانه داشتند و پرونده‌ها حسب موضوع در مناطق دنبال می‌شد که بدلیل نبودن مدیریت یکپارچه و منسجم و نبود پیگیری جدی متاسفانه آرای نامناسبی برای شهرداری صادر می گردید.

ابریشمی راد تصریح کرد: تمرکز بخش حقوقی با مدیریت متمرکز، دسته بندی پرونده ها در سه گروه دیوان عدالت اداری، کیفری و حقوقی موجب می شود پرونده‌ها مثل شعب دادگاه و به صورت مکانیزه پیگیری شوند که این اتفاقات مهم به وجود آمده در این دوره در آینده می‌تواند کمک شایانی به حفظ منافع شهرداری کند.

سید ابوالقاسم هاشمی، مشاور حقوقی شهرداری کاشان در ادامه این ‌نشست با بیان اینکه پرونده ها شامل سه دسته حقوقی،کیفری و دیوان عدالت اداری است ، افزود: بر این اساس تعداد پرونده های شهرداری از سال ۸۸ تا ۱۰/۷/۹۶ هشتصد و چهل و سه پرونده بوده‌است که بر اساس نمودار آماری ۴۶ درصد حاکمیت، ۴۲ درصد محکومیت و۱۱ درصد درحال بررسی در مراجع مربوطه بوده‌است.

وی در ادامه تصریح کرد: به صورت تفکیکی ۱۱۶ پرونده مربوط به دعاوی کیفری بوده که درحال بررسی در مراجع قضایی است و تعداد ۲۴۵ پرونده از ۸۴۳ پرونده فوق الذکر مربوط به دعاوی حقوقی بوده که درحال رسیدگی می باشد.

هاشمی درباره پرونده های دیوان عدالت اداری گفت: ۴۸۲ پرونده مربوط به دعاوی دیوانی بوده است.

مدیر حوزه حقوقی شهرداری کاشان در خصوص گزارش عملکرد پرونده‌های مطرح شده از تاریخ ۱۰/۷/۹۶ تاکنون گفت: در این بازه زمانی ۱۰۰۹ پرونده مطرح شد که بر اساس نمودار آماری و به صورت کلی، ۳۵ درصد پرونده‌ها حاکمیت شهرداری، ۲۶ درصد محکومیت و ۳۷ درصد جریانی و در حال پیگیری می باشد.

گفتنی است در ادامه گزارش تحلیل و بررسی تعدادی از پرونده‌ها که از مهم ترین پرونده‌های صدور رای به نفع شهرداری کاشان بود پرداخته شد و هریک از اعضای شورا و حاضرین جلسه پیرامون هر پرونده به صورت جزئی نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

در انتهای جلسه اعضای شورای اسلامی شهر کاشان به بیان نظرات خود پیرامون مصوبات شورای اسلامی شهر و اعمال اصلاحات جهت حل مسائل و مشکلات نامه های هیئت تطبیق شهرستان و رفع ایرادات وارده به مصوبات صدور شصت و ششمین جلسه شورای شهر از سوی هیات تطبیق پرداختند و موارد جدید و باقیمانده قبلی مورد تایید قرار گرفت.

شایان ذکر است یکصد و شصت و هشتمین نشست رسمی شورای اسلامی شهر کاشان با حضور شهردار، معاون اداری مالی شهرداری، مدیر مالی، مدیر و کارشناس حوزه حقوقی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد .

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp