کارگروه فضای مجازی در شهرستان کاشان تشکیل شد

۸دادستان عمومی و انقلاب کاشان از تشکیل کارگروه فضای مجازی شهرستان کاشان با مسئولیت این نهاد و همکاری سایر ارگان‌ها و نهادهای شهرستان با هدف ایجاد تشکیلات منسجمی برای ارائه آموزش، تولید محتوا و رصد و پایش فضای مجازی خبر داد.

روح‌ا‌الله دهقانی کارگروه فضای مجازی شهرستان کاشان را زیر نظر شورای فرهنگ عمومی شهرستان دانست و گفت: با توجه به ضرورت روزافزونی که در بحث فضای مجازی وجود دارد و در حال حاضر هجمه‌های زیادی در این فضا صورت می‌گیرد، این احساس خطر را کردیم که برای مقابله درست باید حتماً تشکیلات منسجمی داشته باشیم.

دادستان کاشان از سه کمیته آموزش، تولید محتوا و رصد و پایش در این کارگروه نام برد و عنوان کرد: قرار است این کارگروه به طور همه‌جانبه و متمرکز به فضای مجازی بپردازد تا هم جرائم مجازی را در سطح شهرستان کاهش دهیم و هم با تولید محتوا فعالیت مناسبی را در فضای مجازی داشته باشیم.

دهقانی با اشاره به اینکه تشکیلات حاضر در شهرهای دیگر نظیری ندارد، ادامه داد: اعضای این کارگروه دادستانی، شهرداری، سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، نهادهای اطلاعاتی و امنیتی و… هستند که به تناسب موضوعات از متخصصان در این حوزه هم استفاده می‌شود تا به یک چارچوب و ساختار درستی برسیم.

وی در رابطه با اولین اقدام این کارگروه بیان کرد: قرار است در گام اول یک مرکز راهبردی فضای مجازی در کاشان تأسیس کنیم تا همه بخش‌ها امکان فعالیت متمرکز را در آن داشته باشند و از کسانی هم که علاقه‌مند هستند دعوت به همکاری بشود. این مرکز قرار است جایی باشد برای اینکه مردم مسائل خود را مطرح و مشاوره‌های لازم را دریافت کنند.

دهقانی با عنوان اینکه دادستانی به عنوان مدعی‌العموم مسئولیت این شورا را برعهده گرفته است تا به پیشگیری از جرم که یکی از رسالت‌هایش است، عمل کرده باشد، خاطرنشان کرد: آنطور که باید در زمینه فضای مجازی کار نشده است و نوعی سرگردانی وجود دارد. یک نهاد نمی‌تواند این کار را درست به سرانجام برساند و همه مدیران باید دست به دست هم بدهند. جرائم در فضای مجازی روزافزون و متأسفانه بنیان خانواده‌ها بر اثر هجمه‌های مجازی در حال سست شدن است.

وی در پایان در ارتباط با وضعیت جرائم در فضای مجازی افزود: جرائم مالی در فضای مجازی همیشه وجود داشته و خوشبختانه با ایجاد رمز پویا کمتر شده است. در حال حاضر جرائم اخلاقی بیشتر است، ضمن آنکه باید این نکته را در نظر گرفت همه اینگونه از جرائم برخلاف نوع مالی منجر به تشکیل پرونده قضایی نمی‌شود؛ چرا که بعضی‌ از آسیب‌دیدگان برای طرح شکایت و تشکیل پرونده به مراجع قضایی مراجعه نمی‌کنند.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp