نایب رئیس شورای اسلامی شهر:
آزادسازی معابر دشوارترین فعالیت شهرداری‌هاست

نایب رئیس شورای اسلامی شهر گفت: تملک و آزادسازی معابر مشکل ترین فعالیت شهرداری هاست و در بافت های تاریخی هم این مشکل بخاطر ضوابط خاص محدودیت تعریض دوچندان می شود.

مصطفی کردمیل در ارتباط تلفنی با برنامه #صبح_سیلک منطقه تاریخی فرهنگی یک را ویترین هویتی شهر خواند و تصریح کرد: آزادسازی معابر در این منطقه دارای محدودیت تعریض، با نظارت مستقیم اداره میراث فرهنگی انجام می شود.

وی سیر مراحل قانونی آزادسازی معابر در بافت تاریخی و فرسوده را سخت توصیف و اذعان کرد: قانون در مورد پرداخت معوضات به آزادسازی های کم متراژ معابر ارزش گذاری ندارد، ولی شهرداری با دادن امتیازاتی برای کسب رضایتمندی مالک اقدام می کند.

کردمیل با ذکر مثالی افزود: به عنوان نمونه آزادسازی املاک در یک خیابان ۲۴ متری طبق قانون برآورد هزینه، کارشناسی و ارزش گذاری برای پرداخت می شود، ولی این کار در بافت فرسوده دارای گره ترافیکی با متراژ کم تعریض ها در حد یک تا ۱۰ متر به بالا باتوجه به مطالبه گری های مالی خلاف ضوابط برخی مالکین بسیار دشوار است.

این عضو شورا آزادسازی معابر را پرهزینه ترین فعالیت شهرداری در بودجه مصوب دانست و گفت: مثلا در بودجه بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومانی شهرداری، حدود ۲۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به آزاد سازی ها است.

کردمیل یادآور شد: سیاست گذاری بودجه مصوب آزادسازی ها در شورا برای معابر با بار ترافیکی سنگین برنامه ریزی می شود.

نایب رییس شورای اسلامی شهر در پایان از شهروندان خواست با همکاری و تعامل با شهرداری در بحث آزادسازی ها به بازشدن گره های ترافیکی در معابر و تسهیل ترددهای شهری کمک کنند.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp