معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کاشان:
کنترل پسماندهای عفونی نیازمند همکاری همه ارگان هاست

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کاشان گفت:پسماندهای عفونی، معضلی است که کنترل آن نیازمند همکاری جدی همه ارگان های ذیربط بوده و تعهد و اهتمام جدی وفوری را می طلبد.

محمدرضا قنبری با توجه به شیوع بیماری کرونا و خطرات ناشی از رهاسازی پسماندهای عفونی در خیابان ها گفت ضرورت توجه به این معضل بیش از پیش نمایان است و تصریح کرد: در حال حاضر بیمارستان های سطح شهر مجهز به سیستم های اتوکلاو و بی خطرسازی زباله های عفونی هستند تا پس از طی این فرایند، توسط شهرداری جمع آوری،حمل و دفع شود.

وی افزود: با توجه به تعهد شهرداری در قبال سلامت نیروی انسانی و احتمال بروز خطرات ناشی از جمع آوری زباله های عفونی برای پاکبانان در سطح شهر، طبق ماده ۱۳ قانون مدیریت پسماند، بی خطرسازی زباله های عفونی به عهده مراکز تولید کننده بوده و فقط پس از طی این فرایند شهرداری اقدام به جمع آوری این زباله ها خواهد نمود.

قنبری گفت: با این وجود متاسفانه هنوز شاهد تخلف برخی مراکز خصوصی خدمات پزشکی در خصوص عدم رعایت این موضوع هستیم که این مشکل با تشکیل کمیته نظارتی شامل شهرداری، معاونت خدمات بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و نظام پزشکی شهرستان و امضای تفاهم نامه با بخش خصوصی در جهت دفع زباله های عفونی و بیمارستانی به زودی مرتفع خواهد شد.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp