مسئول ستاد انضباط شهری تأکید کرد:
شهروندان در دام ساخت وسازهای ناایمن پیمانکاران سوداگر نیفتند

مسئول ستاد انضباط شهری از شهروندان خواست قبل از انعقاد هرگونه قرارداد از این ستاد استعلام بگیرند و گفت: پیمانکاران خلاف‌ساز در زمین‌های خارج از محدوده شهری و سکونتگاه‌های غیر رسمی اقدام به ساخت املاک ناایمن ۵۰ الی ۶۰ مترمربعی می‌کنند که هیچ استحکام سازه‌ای ندارد.

فرامرز یزدی در گفتگو با برنامه صبح سیلک با اشاره به فعالیت‌های شبانه سوداگران در تقسیم اراضی زراعی به انتقاد از بی‌توجهی برخی ارگان‌های ذیربط پرداخت و تصریح کرد: افراد کم‌بضاعت اکثرا به علت پایین بودن قیمت این اراضی در دام سوداگران می‌افتند.

وی فعالیت معدود پیمانکاران سوداگر در نقاطی مثل خیابان کارگر و کوی حسین‌پور را تأکید و خاطرنشان کرد: بیشتر فعالیت‌های این سودجویان بر ساخت ساختمان‌های ناایمن و خلاف ضوابط معماری و شهرسازی در این نواحی متمرکز شده است و این افراد با شگردهای مختلف از بی توجهی یا سهل‌انگاری‌های دستگاه های‌ذیربط نظارتی برای رسیدن به منافع خود استفاده می‌کنند.

یزدی افزود: با پیگیری‌های بیش از پیش ستاد انضباط شهری در قالب فعالیت سه شیفت نیرو به خصوص در شش ماه اخیر از حجم این تخلفات کاسته شد، اما متأسفانه شگردهای دور زدن قوانین ساخت و ساز یا تبانی با مهندسان ناظر ساختمان توسط سودجویان ادامه دارد.

مسئول ستاد انضباط شهری شهرداری به انتقاد از ناایمنی برخی ساخت و سازهای انبوه در انتهای بلوار صنعت پرداخت و متذکر شد: متأسفانه برخی انبوه‌سازان در این نقطه از شهر با شگردهای مختلف از مهندسان ناظر تأییدیه استحکام بنا می‌گیرند در حالیکه این ساختمان‌ها از نظر آرماتوربندی ایرادهای فنی دارد و شهرداری هم بنا به گزارش‌های مهندسان ناظر گواهی پایان کار صادر می‌کند.

🔻

http://shahron.ir/?p=7941

به کانال خبری شهرآن بپیوندید.

@shahron_media

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp