مدیر پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تأکید کرد
رشد نگران کننده آمار حریق شرکت ها و کارخانجات صنعتی کاشان

مدیر پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گفت: برخی شرکت ها و کارخانجات صنعتی نسبت به رعایت دستورالعمل های ایمنی دیدگاه یا نگاه ویژه ای ندارند و در نتیجه آمار حرایق سال جاری در این بخش های صنعتی نسبت به موارد مشابه سال های گذشته در برخی موارد رشد نگران کننده ۱۰۰درصدی داشته است.

میلاد فرخیان در ارتباط تلفنی با برنامه #صبح_سیلک با بیان سختی و زمان بر بودن اطفای حریق کارخانه ها به خاطر حجم انبوه مواد و تجهیزات انباشته شده در آن خاطرنشان کرد: هزینه اجرای دستورالعمل های ایمنی سازمان آتش نشانی در کارخانه ها به مراتب نسبت به هزینه های بروز حوادثی مثل حریق کمتر است و این به معنای پیشگیری بهتر از درمان است.

وی با انتقاد از اسقرار نامناسب و غیراصولی برخی شرکت های تولیدی در خارج از محدوده شهرک های صنعتی گفت: با همکاری مدیریت بحران شهرستان و موافقت ادارات حوزه صنعت لیستی از شرکت ها و صنایع تهیه و جهت بازدید و ابلاغ دستورالعمل های ایمنی برنامه ریزی شد.

فرخیان افزود: هرچند که از زمان شیوع کرونا، آموزش های تجمعی سازمان آتش نشانی کمتر شده، اما حوزه آموزش این سازمان با توزیع بروشورها، نصب بنرها و فعالیت گسترده در فضای مجازی به آموزش و آگاهی بخشی دستورالعمل های ایمنی در بخش های مختلف بخصوص بخش صنعتی می پردازد.

مدیر پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دستورالعمل های ایمنی در کاربری های صنعتی را بنا به نوع کاربری و انباشت مواد خام مصرفی آن، فراوان و مختلف خواند و تصریح کرد: تاسیسات زیرساختی تمامی کارخانه جات و شرکت های تولیدی مانند سیستم های برق رسانی، باید بر مبنای اصولی بنا شود و این مجموعه ها باید به سیستم های کشف و اعلام حریق مجهز باشند.

فرخیان یادآور شد: تجهیزات برخی صنایع به صورت متمرکز و در فاصله کمی از یکدیگر استقرار پیدا کرده و این مورد در کنار نامناسب بودن ارتفاع سقف سوله ها از معایب محسوب می شود.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp