مدیر درآمد منطقه سه شهرداری تاکید کرد:
ضرورت اطلاع شهروندان از اراضی خارج از محدوده در منطقه سه

مدیر درآمد منطقه سه شهرداری با تاکید بر ضرورت اطلاع شهروندان از اراضی خارج از محدوده شهری گفت: عده‌ای از شهروندان به خاطر جهل به قانون، اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده‌هایی مثل کوی حسین‌پور و انتهای بلوار شهدا می‌کنند که در نهایت با توجه به ارجاع این نوع پرونده‌ها به کمیسیون ماده صد، مالک متضرر می‌شود.

علی عندلیب در گفتگو با برنامه #صبح_سیلک با بیان اینکه برخی شهروندان براین باورند که انجام ساخت و ساز غیرمجاز آسان تر از ساخت و ساز قانونی است تبیین کرد: پروانه مانند شناسنامه ساختمان است و مهندس ناظر و محاسب نسبت به تامین ایمنی آن مسئولیت دارند.

وی افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز علاوه بر جریمه در کمیسیون ماده صد مشمول دیگر هزینه هایی مثل عوارض شهری هم می شود و از نظر استحکام سازه و مسایل زیست محیطی هم ضمانتی ندارد.

عندلیب حدود ده درصد هزینه صدور پروانه را شامل عوارض برشمرد و اذعان کرد: مبالغ دیگر شامل نقشه، محاسبات سازه و… می‌شود که این مبلغ عوارض پرداختی، نسبت به هزینه‌ها و مخارج جاری نگه داشت شهر مبلغ کم بهایی است.

وی شیوع کرونا و رکود اقتصادی معیشتی جامعه را بر کاهش درآمدهای شهرداری تاثیرگذار خواند و یادآور شد: با وجود این شرایط و کاهش منابع درآمدی شهرداری، اما خدمات نگه‌داشت شهر مانند نظافت معابر و… بدون نقصانی توسط پاکبانان زحمت کش انجام می شود.

مدیر درآمد منطقه سه شهرداری بیشترین حضور اصناف خدماتی را در مناطق سه و پنج شهرداری دانست و تصریح کرد: این اصناف می‌توانند با مراجعه به شهرداری منطقه از بسته تخفیف یا بخشودگی ۲۰ درصدی بدهی های قبلی خود به صورت نقدی بهره‌مند شوند یا در صورت عدم توان پرداخت نقدی به صورت اقساط ماهانه بپردازند.

وی افزود: در صورت عدم پرداخت در مهلت مقرر سال جاری، این بدهی‌ها علاوه بر مشمول جریمه دیرکرد، در سال آتی بروز محاسبه می‌شود.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp