مدیر درآمد شهرداری:
▫️آخرین تغییرات در تدوین عوارض محلی در حال بررسی است

مدیر درآمد شهرداری با اشاره به برگزاری وبینار تخصصی محلی با موضوع بررسی نظام تعرفه و درآمدی بیان کرد: عوارض محلی شهرداری‌ها در اواخر سال در کمیسیون مشورتی تدوین و برای تصویب به شورا فرستاده می‌شود که امسال بنا به آرای دیوان عدالت اداری با تغییراتی همراه است.

عباس شافعی در ارتباط تلفنی با برنامه صبح سیلک تصریح کرد: در این وبینار محلی آخرین تغییرات و اتفاقات تدوین عوارض بررسی و دفترچه عوارض محلی با وضعیت بهتر برای تقدیم به شورای اسلامی شهر تدوین می‌شود.

وی افزود: شهرداری‌ها تابع سیاست‌های عمومی دولت و کشور هستند و افزایش تعرفه‌ها شامل حال این نهادها نیز می‌شود؛ چرا که در تدوین عوارض در دی‌ماه سال گذشته افزایش نرخ تورم لحاظ نشده بود.

شافعی با بیان اینکه شهرداری‌ها با وجود تغییر نرخ ارز و چندبرابر شدن قیمت‌ها مجاز به تغییر تعرفه‌های عوارض مصوب در سال جاری نیستند، خاطرنشان کرد: سقف افزایش این تعرفه‌ها محدودیت ۱۰ تا ۲۰ درصدی دارد و این موارد باید در شورای اسلامی شهر بررسی شود.

وی اضافه کرد: در سال آینده عوارض شهرداری بر اساس عرف افزایش حداقلی خواهد داشت و اگر شهروندان عوارض نوسازی را در مهلت مقرر نپردازند مشمول جریمه و به روز رسانی قیمت آن می‌شوند.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp