مدیر درآمد شهرداری کاشان تأکید کرد:
بدهی بالغ بر ۳۰ میلیارد تومانی اصناف و فعالان اقتصادی به شهرداری

مدیر درآمد شهرداری کاشان با اشاره به وجود حدود ۲۶ هزار واحد صنفی و فعالیت فعالان اقتصادی غیر مشمول قانون نظام صنفی، خدماتی و تولیدی فعال در محدوده شهر کاشان گفت: این واحدهای صنفی مانند برخی مغازه داران و فعالان اقتصادی غیر مشمول قانون نظام صنفی اعم از بانک ها، مؤسسات مالی، بیمه‌ای، دفاتر پیشخوان، مهندسی و غیره بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند.

عباس شافعی در گفت‌وگو با برنامه صبح سیلک تصریح کرد: حدود ۲۵ میلیارد تومان از این بدهی پرداخت عوارض مربوط به معوقات ۵ تا ۷ ساله اصناف و فعالان اقتصادی است و ۵ میلیارد تومان آن نیز مربوط به معوقات پرداخت عوارض در سال جاری است.

وی مصوبه بخشودگی ۲۰ درصدی عوارض صنفی سال جاری تا پایان بهمن‌ماه را متذکر شد و تأکید کرد: این بخشودگی تنها مربوط به شرایط رکود فعلی ناشی از کرونا نیست و اصناف و فعالان اقتصادی در صورت پرداخت مبلغ عوارض معوقات سال‌های قبل تا پایان بهمن‌ماه نیز مشمول آن می‌شوند.

شافعی با بیان ارتباطات گفت‌وگو محور و تعاملی شهرداری با اصناف افزود: از سال گذشته بخشنامه‌ای از جانب استانداری اعلام شد که به موجب آن در صورت عدم پرداخت عوارض صنفی در سال جاری، این معوقات در سال بعدی با قیمت روز محاسبه می‌شود، از این رو به نفع اصناف است تا در این مدت باقیمانده تا بهمن ماه عوارض خود را با این تخفیف ۲۰ درصدی بپردازند.

مدیر درآمد شهرداری کاشان با بیان ضرورت توجه مالکان به اخذ مفاصا حساب شهرداری از مستأجران بعد از پایان مهلت قانونی قرارداد و تخلیه ملک تأکید کرد: طبق عرف و قانون، عوارض صنفی را صاحب صنف یا مستأجر باید بپردازد و چون این عوارض روی کد ملکی تعریف شده است، مالکان باید قبل از تحویل ملک خود مفاصا حساب شهرداری را از مستأجرین مطالبه کنند و اگر مالک این اقدام را نکند خود باید بپردازد مگر این که در اجاره‌نامه قید شده باشد.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp