مدیر حراست شهرداری کاشان:
متجاوز از ۸ میلیارد ریال به اموال شهری خسارت وارد شده است

مدیر حراست شهرداری کاشان از خسارت بیش از ۸ میلیارد ریالی به اموال عمومی شهرداری در طول سه سال گذشته بر اثر سرقت و آسیب در سطح مناطق پنج‌گانه شهری خبر داد.

حسن پرورده در گفت‌گو با شهرآن گفت: این اموال آسیب‌دیده شامل پایه‌های روشنایی، کابل برق، دوربین‌های مداربسته شهری، سرویس‌های بهداشتی، نیمکت‌ها، سطل‌های زباله و دیوارنویسی می‌شود.

وی خسارت‌زنندگان را مشتمل بر دو گروه دانست و تصریح کرد: گروهی هستند که به دلیل معضلات اجتماعی به سرقت‌های جزئی می‌زنند و گروه دیگر به صورت عامدانه به تخریب اسباب و اثاثیه شهری می‌پردازند که عمل آنها ذیل مبحث وندالیسم شهری تعریف می‌شود.

پرورده افزود: شاید رقم ۸ میلیارد ریال برای سه سال چندان زیاد نباشد؛ اما باید توجه کرد که با توجه به نرخ تورم خریداری و نصب مجدد این وسایل هزینه گزافی در پی خواهد داشت.

مدیر حراست شهرداری کاشان با ذکر این نکته که موارد سرقت‌ به ۱۱۰ اطلاع داده شده و برای آنها پرونده تشکیل می‌شود، بیان کرد: اگر چه بسیاری از این شکایات ابتر می‌ماند؛ اما از شهروندان خواهش می‌کنم تا اگر شاهد چنین اتفاقاتی بودند، به پلیس ۱۱۰ یا شهرداری‌های نواحی اطلاع دهند.

پرورده در پایان بر ارجحیت آموزش و فرهنگ‌سازی به جای استفاده از قوه قهریه تأکید و خاطرنشان کرد: از آنجا که اکثر این موارد در مناطق حاشیه شهر رخ می‌دهد بایستی فرهنگ‌سازی بیشتری در مورد حفظ و نگهداری اموال عمومی صورت بگیرد تا شاهد کاهش چنین اتفاقاتی باشیم.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp