مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری عنوان کرد
آموزش و فرهنگ سازی درست و بموقع ایمنی حوادث آینده را کاهش می دهد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گفت: آموزش و فرهنگ سازی در توجه به مسایل ایمنی اگر درست و بموقع باشد، آمار حوادث در آینده را کاهش می دهد.

محمدعلی پیراسته در ارتباط تلفنی با برنامه #صبح_سیلک با اشاره به آموزش های حضوری و مجازی سازمان آتش نشانی برای تمامی شهروندان اعم از دانش آموزان تا کارگران کارخانه ها برای تحقق شهر ایمن تصریح کرد: شهروندان اگر موارد خطرساز در محیط منزل یا کار خود را بشناسند و احتمال وقوع حوادث کمتر شود، خسارات جانی و مالی نیز کاهش می یابد.

وی کودکان را به عنوان یکی از جوامع اصلی هدف معرفی کرد و اذعان داشت: یادگیری و آموزش اصول ایمنی در این قشر سریع و دقیق تر نهادینه می شود و آن ها به عنوان همیار آتش نشان نسبت به موارد خطرساز در محیط حساس می شوند.

پیراسته با تاکید بر اینکه حادثه هرگز تعطیل بردار نیست، از مجازی شدن آموزش های دانش آموزی همزمان با شیوع موج کرونا خبر داد و تبیین کرد: با همکاری اداره آموزش و پروش طرح زنگ ایمنی با هدف آموزش اصول ایمنی و آتش نشانی در قالب محتوای قابل فهم برای دانش آموزان مقطع ابتدایی در فضای مجازی با کمک مربیان و معلمان به اجرا در می آید.

وی افزود: استقبال دانش آموزان مقطع ابتدایی از آموزش های طرح زنگ ایمنی بعد از پایان این دوره در قالب مسابقه مورد ارزیابی قرار می گیرد و بعدها این آموزش ها با کمک والدین و معلمان برای کلیه مقاطع تحصیلی اجرا می شود تا حساسیت ها را به رعایت اصول ایمنی در جامعه برانگیزد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری محتوای آموزشی را شامل رعایت نکات ایمنی مرتبط با خطر برق گرفتگی، وسایل گرمایشی، حریق های احتمالی و غیره برشمرد و تصریح کرد: تجربه های زیاد جلوگیری از حوادث در منزل توسط کودکان آموزش دیده، سازمان آتش نشانی را مصمم به ادامه آموزش های دانش آموزی می کند.

پیراسته از برنامه ریزی برای آموزش حضوری مستخدمین مدارس و نشست مشترک با اداره نوسازی و تجهیز مدارس برای رفع نواقص ایمنی در مراکز آموزشی خبر داد و اظهار امیدواری کرد: آموزش های ایمنی به صورت پله ای برای ترسیم آینده ای ایمن تر ادامه یابد.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp