فرهنگسرای علامه فیض کاشانی طرح معرفی مفاخر حوزه نهج البلاغه را کلید زد

طرح معرفی مفاخر و شارحان کاشانی نهج‎البلاغه با تلاش فرهنگ‌سرای علامه‌فیض‌کاشانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در قالب فضاسازی شهری اکران و در فضای مجازی منتشر شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با بیان تاثیر شناخت مفاخر دینی و فرهنگی در تفکر نسل جوان و اثرگذاری آن در الگوپذیری هر چه بهتر و بیشتر جوانان شهرستان، بر اهمیت معرفی مفاخر و مشاهیر با بهره‌گیری از روش‌های مختلف تاکید کرد و گفت: در راستای اهمیت معرفی ظرفیت‌های ارزشمند حوزه نهج‌البلاغه، فرهنگ‌سرای علامه‌فیض کاشانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان تلاش کرد در سال پایتختی نهج البلاغه با معرفی سه نفر از مفاخر این شهر برای توسعه و ترویج فرهنگ و آموزه‌های ناب علوی گام بردارد.

محمدحسین واحدیان با اشاره به جایگاه رفیع کاشان در حوزه نهج البلاغه، معرفی شارحان نهج‌البلاغه را راهی برای آگاهی مردم نسبت به این رویداد فرهنگی دانست و افزود: در این طرح علامه سیدابوالرضا راوندی بعنوان نخستین شارح نهج البلاغه، علامه قطب‌الدین راوندی نویسنده کتاب”منهاج البراعه فی شرح نهج البلاغه”و ملافتح‌اله کاشانی مولف کتاب “تنبیه الغافلین و تذکره الغارفین” معرفی شدند.

وی بیان کرد: منطقه تاریخی و فرهنگی کاشان مفاخر و مشاهیر بیشماری دارد که سازمان از طریق اجرای برنامه‌های متنوع با تلاش فرهنگ‌سراها، به دنبال معرفی این مفاخر است تا هویت کاشان را از منظر مفاخر یادآوری کند و بر همین اساس فرهنگ‌سرای علامه فیض‌کاشانی با توجه به خلاء موجود در این بخش سعی کرد از طریق این امر در سال کاشان، پایتخت نهج‌البلاغه ایران زمینه‌ای را برای آشنایی با شارحان نهج‌البلاغه مهیا کند.

شایان ذکر است هر دو سال یک بار یک شهر به عنوان پایتخت نهج‌البلاغه ایران معرفی می‌شود و در نخستین گام با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرستان کاشان به عنوان پایتخت نهج‌البلاغه ایران معرفی شد.

 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp