طی ۹ ماهه نخست سال جاری صورت گرفت
ذبح بیش از ۷۰ هزار رأس دام در کشتارگاه صنعتی کاشان

مدیر حوزه ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کاشان از ذبح ۷۰هزار و ۸۱۵ رأس دام سبک و سنگین در کشتارگاه صنعتی دام شهرداری کاشان طی ۹ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

مهدی پایواره اظهار کرد: در این مدت، تعداد ۶۸ هزار و ۴۱۰ رأس دام سبک شامل ۵۳ هزار و ۳۳۹ رأس نر و ۱۵ هزار و ۷۱ رأس ماده ذبح شده‌اند.

وی افزود: همچنین تعداد ۲ هزار و ۶۳۴ رأس گاو و گوساله و تعداد ۴۷۷ نفر شتر در کشتارگاه شهرداری کاشان ذبح، فرآوری و در سطح شهرستان‎های کاشان و آران و بیدگل و حومه توزیع شده است.

مدیر حوزه ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کاشان با اشاره به فعالیت کشتارگاه صنعتی در طول ۲۴ ساعت شبانه‌روز برای ارائه خدمات بهینه، تصریح کرد: با توجه به حضور سه نفر دامپزشک و دو نفر ناظر ذبح شرعی در کشتارگاه و نظارت بر تمامی مراحل کشتار و فرآوری گوشت و توقف ۱۲ساعته لاشه دام در سالن پیش‎سرد؛ هرگونه بیماری دام اعم از مشترک و غیر مشترک بین دام وانسان شناسایی و از عرضه گوشت آلوده یا مشکوک جلوگیری می شود.

پایواره، کارکنان کشتارگاه صنعتی کاشان را از ایثارگران خط مقدم خدمت ذکر کرد و افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا و حتی در شرایط قرمز و تعطیل شهرستان کاشان این کارکنان با حضور خود به شهروندان عزیز خدمات‌رسانی نموده که در این مسیر یکی از کارکنان زحمتکش این حوزه بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده است.

وی همچنین اهمیت سلامت و امنیت غذایی شهروندان را از مهم ترین اولویت‌های این حوزه قلمداد کرد و گفت: از شهروندان عزیز تقاضا دارم در صورت مشاهده ذبح غیر مجاز دام در معابر شهری و باغات ابتدا به اداره دامپزشکی با شماره تلفن ۱۵۱۲ اطلاع‌رسانی نموده و یا با سامانه ۱۳۷ در میان بگذارند تا نسبت به پیگیری از طریق مراجع مربوطه اقدام صورت پذیرد.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp